Yelek Modelleri

Zarif Dantel Gibi Duran Her Mevsime Uygun Örgü Modeli

Son derece kullanışlı ve gösterişli şiş örgü modelini bu tekniği kullanarak birçok örgüde kullanabilirsiniz. Bol ajurlu olarak yapılan, kendinden kabartmalı örneği özellikle bebek yelek örneklerinde, şal modellerinde, bere modellerinde ve bayan yelek örgülerinde Tercih edebilirsiniz. Sizlerle değişik ajurlu örgü modellerinin birkaçını da fikir olması için paylaşıyoruz. Kısacık zamanda yapılan ve çok ip yemeyen örmesi oldukça zevkli olan bu güzel örneği ben çok beğendim. Ajurlu şiş örgü modelleri, düz ve ters örgü tekniklerini kullanarak desenler oluşturmak için şişlerle yapılan örgülerdir. Bu modeller, örgüye doku ve desen eklemek isteyenler için harika bir seçenektir. Ajurlu şiş örgü modelleri, farklı ilmek kombinasyonları ve renk seçenekleriyle kişiselleştirilebilir. Örgüye başlamadan önce, örgü deseninizi ve ilmek sayınızı planlamak önemlidir.

Kabarcık Ajur Örgü:

Bu modelde, şişlerin üzerinden geçerken ilmekler arasında boşluklar yaratılır, böylece kabarcık benzeri bir desen oluşturulur.

Dalga Ajuru:

Dalgalı bir desen oluşturmak için düz ve ters ilmeklerin kombinasyonları kullanılır. Bu model, dalgalı bir suyun yüzeyini andıran bir görünüm yaratır.

Ördek Ayak Ajuru:

Bu modelde, ayak izi veya ördek ayaklarını andıran bir desen oluşturmak için düz ve ters ilmekler kullanılır. Genellikle çoraplar ve eldivenlerde kullanılır.

Kabartmalı Ajur:

Bu modelde, ilmeklerin ön ve arka yüzlerinde farklı şekillerde çalışılarak kabartma efekti elde edilir. İlginç dokular oluşturmak için kullanılır.

Zarif Dantel Gibi Duran Her Mevsime Uygun Örgü Modeli 3

Zarif Dantel Gibi Duran Örgü Modeli İçin Malzemeler

  • Yapacağınız örgüye uygun ip
  • İpe uygun kalınlıkta şiş
  • Orlon iğnesi
  • Yelek düğmeleri
  • Makas

Her Mevsime Uygun Örgü Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Tülay’ın Marifetli Örgüleri

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu