Bere Modelleri

Açıklamalı Bayan Bere Modelleri 2023

Birbirinden değişik ve güzel bayan bere modelleri ve örgü bayan bere örneklerini sizler için bir araya toplamaya çalıştık.

Bence bere modelleri bayanlara şapkadan daha çok yakışıyor. Şiş örgü yada tığ ile yapılmış pek çok yeni bere modelini anlatımlı olarak bu yazımızda toplayacağız. İstediğiniz renkte ve değişik şekillerde süsleyerek yapabileceğiniz bu örgü bere örneklerini kız çocukları için de yapabilirsiniz. Hatta atkı ve eldiven ile de kombin ederek tam takım yapabilirsiniz. Özellikle soğuk kış aylarının en gözde bere modellerini sizler için yapılışı ile bir araya getirdik.

Balık Sırtı Bayan Bere Modelleri

Balıksırtı modeli ile yapılan bu bere modelinin yapılışını resimlerle anlatmaya çalıştık.

Kuzu Bere Modeli

Kuzu’yu hatırlatan bere modeli ile oldukça şirin ve şık, kulaklı ve de çok kullanışlı bir kulaklıklı şapka modeli. Son zamanlarda gençlerinde çok kullandığı bu şapka hem küçükler hemde büyükler için.

Tığ İşi Boyunluklu Bere Modeli

Tığ ile yapılmış boyunluk ile tamamlanmış bir bere modeli. Bere kenarına yapılan çiçek ile de hareketlendirilen bu bayan bere modelini boyunluk ile de tamamlıyoruz.

Enseden Ponponlu Bere Modeli

Şiş ile yapılmış oldukça kolay ve son senelerde çok aranan bere modeli. Değişik örnekler ile yapılabilecek bu berenin hepsininde yapılış şekli aynı. Ense kısmındaki ponponlar çok şık ve çocuk beresi olarak da yapılabilir ve istenilen şekilde süslenebilir bu bere.

Kastırmalı Bere Modeli

Bu bere modelinin şekli baklava dilimine benziyor. Yabancı bir sitede görünce sizlerle de paylaşmalıyım diye düşündüm. Şiş ile yapılan bu bereyi isterseniz misinalı şiş ile yapıp dikişsiz bere olarak kullanabilirsiniz. Havasına hava katmak için inci yada parlak taşlarında dikilebileceği bu baklava dilimi bereyi çocuklar içinde yapabilir, atkısını da yaparak takım haline getirebilirsiniz.

Sökme Bere Modeli

İnternette dolaşırken gördüm bu bereyi. Hatice’nin tasarım atölyesi sayfasında gördüm ve o kadar çok beğendim ki sizlerle paylaşmak istedim. Yapan arkadaşın eline koluna sağlık. Son zamanlarda çok moda olan hatta Derya Baykal’ın programı Deryanın Dünyasında Nurgün Tezcan yapmıştı. Şerit balık sırtı örneklerini örüp hazırlayıp sonra yanları sökerek iki örneği birbiri ile birleştirilerek yapılıyor bu yeni bere modeli.

Üç Parçadan Saç Örgü Bere Modelleri

Tam bir bulmaca gibi bir yapılışı var bu berenin. İnce ip kullanılıyor parçalar yapılırken. Benin yapılışındaki püf noktası, alt ve tepe kısımlarını yaparken ipi ikiye katlayarak yapmak gerekiyor.

Hasır Örgü Bere Modeli

Çok değişik ve çok kolay yapılışı olan bir bere modeli. Hasır örgü olarak bilinen bu örneği değişik şekli ile yapabilirsiniz. İki ayrı hasır örgü modellerinin yapılışını anlatan resimler ile açıklamalı olarak örneği paylaşıyoruz ki bu bereyi yapmak isteyenler kolayca yapabilirsiniz.

İşlemeli Bayan Bere Modelleri

Kolay ve çok şık şiş ile yapılan değişik ve kolay bir örnek ile hazırlanmış bir bere. tepe kısmına yapılan ponpon ile değişik ve gençlerin çok severek kullandıkları bereye dönüşen bu bereyi derya baykal ın programında gördüm. 4 sırada bir 5 ilmek birlikte örülüp sonraki ilmekten 5 ilmek çıkartılıyor. 4 sıra sonunda ise kaydırma yapılarak yani ilk ilmekte işlem yapılarak yapılıyor bu berenin modeli ve 77 ilmek 7 no şiş ile yapılıyor.

Saçaklı Pirinç Bere Modelleri

Oldukça göz alıcı bir bere modeli. Modelin adını bilmediğimden bana pirinç örneğini hatırlattığı için bu modele saçaklı bere demeyi tercih ettim . Resim üzerinde ayrıntılı yapılışının bulabilirsiniz. Resme tıklayarak büyütmeniz yeterli olacaktır.

Tığ İşi Kolay Ve Değişik Bere Modelleri

Tığ işi ile yapılmış değişik ve kolay ve en gündemde olan bere modellerinin yeni örneklerini açıklamalı olarak sizler le paylaşıyoruz. Resimler üzerinde açıklamaları bulunmakta. İstediğiniz bere örneğinin resmini tıklayıp büyüterek açıklamasını görebilirsiniz.

Dolamalı Bere Modelleri ve Yapılışı

Önceki senelerde sizlerle paylaşmıştık bu berenin yapılışı. Şimdilerde nereye baksam karşıma çıktığından tığ işi olarak yapılan bu dolanarak yapılan dolamalı yada kurtcuklu bere olarak ta bilinen bu bereyi hem küçükler hem büyükler için olabilir. renklisini paylaşmıştım sizlerle bu dolama bere modelinin ayrıntılı yapılışını sitemizde bulabilirsiniz. Yeni bere modellerinden en güzeli ve en değişik modeli olan bu değişik yeni dolama bere modeli ile yapılan parmaksız eldiven ile tam takım olan bu değişik bere modelinin yapılışı çok kolay ve tığ ile yapılıyor bu değişik yeni bere modeli.

Ayıcıklı Bere Modeli Nasıl Yapılır?

Şiş ile yapılan bu bere geçen senelerde Derya Baykal yapmıştı ve çok beğenilen bir bere modeli. Şiş ile yapılan bu el işini değişik renkler ile örgü yaparak şema hazırlayarak ponponlarla da süsleyebilirsiniz.

Nihal Akçalan Yeni Yıl Bere Modeli ve Yapılışı

Bu gün derya baykal ın programında yapılan bu bere çok beğenilecek bir model. Yapılışı oldukça kolay ve şiş ile yapılan bu bereyi yapacagınız kişinin baş çevresi genişliğinde başlanıp bereye lastik yapılıp , selanik örgünün değişi şeklinde örgü yapılıyor.

Hem Küçükler Hem Büyükler İçin Saç Örgülü Bere Modelleri

Alın kısmı ayrı örülerek bitince ilmeğe kaldırılarak yapılan ve bence özellikle çocuklar için yada açık saç ile kullanılacak en güzel il işi örneği bu bere modeli.

Akıllı Bere Şapka Modeli

Kış aylarına girmemiz ile çok aranan ve yapılmaya başlanan bere modellerinden tığ ile yapılan bu bere nasıl yapılır biliyor musunuz? Bilmeyenler için yapılışının gösterildiği anlatımlı resimler ile bu değişik ve şık tığ işi bayan bere modelini yapılışı olarak sizler le paylaşıyorum.

Çiçek Bahçesi Bere Modelleri

Kış ayının gelmesi ile bereler kullanılmaya başlandı. Birbirinden değişik ve şık bere modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Tığ ile düz yapılan bereyi tığ ile yapacağınız minik çiçekler ile süsleyebilirsiniz. İsterseniz renkli yaparak renkli bir tığ bereye sahip olabilirsiniz.

Şemalı Sarkık Bere Modelleri

Bayanların çok severek hem aksesuar olarak hemde kış aylarında soğuktan korunmak için kullanılan bu değişik ve şık bere modelinin yapılışı tığ ile yapılıyor. Bu değişik ve şık bere modelini ister çocuklar ister büyükler için yapabilin diye şemalı resimleri de sizler le paylaşıyorum.

Oklava Bere Modelleri

Oklava modeli ile yapılanların sınırı yok. Hele takılar özellikle boyunluk ve bileklik örnekleri harika oluyor. Ünlü tasarımcılar, derya baykal da takı koleksiyonunda sıkça kullanmıştı bu örneği. Resimli anlatımı ile kolayca yapabileceğiniz bu değişik ve şık bereyi, ister küçükler,isterseniz de büyükler için örebilirsiniz. Oklava yerine cetvel de kullana bilirsiniz. Oklava modeli olarak bu modelden son zamanlar da çantada çok yapılmakta fakat bence oklava bere modeli 2016 e damga vuracak güzellikte. Şiş yada cetvel ile yapabileceğiniz bu değişik ve şık bere modelini istediğiniz renklerde ister büyükler isterseniz de küçükler için yapabilir hatta aynı şekilde oklava modelinden atkısını da yaparak takım olarak yapabilirsiniz bu değişik ve şık örneği.

Mavi Çiçekli Bere Modelleri

Mavi renkte yapılmış aralarda çiçeklerde süslemek için inci kullanılmış olan bu değişik ve şık bereyi beğenmemek mümkün değil. Şemalı resim ile berenin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. İstediğiniz renklerde ve boyda yapabileceğiniz bereyi çiçek yada boncuk ile süsleyebilirsiniz. 2016 bere modellerinden çok değişik modelleri olan bu değişik ve şık bereyi kış aylarında severek kullanacaksınız.

Çarkıfelek Kırmızı Beyaz Bere Modelleri

İki renkten yapılmış bu pervane bereyi sizler isterseniz tek renk yada ebruli ip ile süsleyebilir, çiçek kurdela yada boncuk ile süsleyebilirsiniz. Ayrıntılı yapılışını sizlerle paylaştığım bu kolay bereyi ister çocuklar için isterseniz de büyükler için yapabilirsiniz. Yelpazeye benzeyen bu değişik ve şık örgü bereyi istediğiniz renklerde ve ister büyükler için, ister küçükler için yapabilirsiniz. 9 Numaralı Şişimize 30 ilmek atıyoruz. Düz örgü ile örmeye devam ediyoruz bir kaç sıra sonra kesmeye başlıyoruz . Kesme işlemini her sırada yapmıyoruz 2 veya 3 sıraya bir. Bu şekilde 7 tane beyaz 7 tane diğer renk ile parçalar yapıyoruz. Bu parçaları bir birine ekleyerek dikiyoruz

Saç Örgü Bayan Bere Modelleri

Orta kısmı yapıldıktan sonra ilmekler dişi kaldırılarak yapılmış harika bir bere modeli. Hem küçükler için hemde büyükler için yapılabilecek bu bereyi şiş ile yapılıyor. Renkli yada tek renk yapılabilecek bu bayan şapkanın atkısını da yaparak takım yapabilirsiniz.

Tığ İşi Renkli Bere Modelleri

Kalan ipleri değerlendirmek için yapılabilecek kolay bir bere modeli. Oldukça hoş ve renkli olmasından dolayı kullanışlı bere modeli. Grili ve mavili bu şapkayı isterseniz çocuklar içinde yapabilirsiniz.

Açıklamalı Tığ İşi Bere Modelleri

Son senelerde özellikle gençlerin çok beğendiği ve kullandığı bu değişik ve şık bere modeli yan bere yada uzun bayan bere olarak biliniyor.Tığ ile yapılan değişik, çok kolay bir bere yapılışı.Kem çok kolay hemde inanılmaz zevkli örülüşü var. Çocuklar içinde büyükler içinde harika  şapka modeli. İstediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Çiçek yerine kurdela yada boncuklarla da süsleyebileceğiniz bu kolay tığ bere hem küçükler hem de küçükler için uygun. Çok konuşulan vede çok aranan püsküllü örgü olarak ta bilinen çim örgü tekniğinin yapılışını paylaşmak istedim.

Derya Baykal’ın programında Sibel Yüksel ile Nurgün Tezcan’ın da yaptığı bu çim örgü ile bere,eldiven,patik hatta paspasları hepsi bu örgü ile yapılmaktadır. Son zamanlarda halıdan life çok kullanılan bu püskül yada çim örgünün ayrıntılı yapılışı şemalı resimde.Yaz, kış,ister büyükler ,sterseniz küçükler için yapabileceğiniz, ister düğme ile, isterseniz çiçek yada kurdela ile süsleyebileceğiniz şık bir mavi berenin yapılışını şemalı olarak sizler le paylaşıyorum.Çok bere paylaştım sizlerle ama bu çok basit ve çok şık. Tepeden başlanarak yapılan bere modeli, örerken gül yapılıyor sonra resimde görüldüğü gibi ikili trabzan yapılarak istenilen boya getirilip bitiriliyor. İsterseniz çocuklar içinde örebileceğiniz bu değişik bere modelini kolayca yapabilmeniz için değişik açılardan çekilmiş resimlerini de paylaşıyorum. İncili düğmeler çok yakışmış ama siz isterseniz sade yada kurdele yada taşlar ile de süsleyebilirsiniz beremizi.

En Yeni Diğer Bere Modelleri

O kadar çok bayan bere modeli var ki hepsini açıklamalı olarak sizlerle paylaşamıyoruz amam bu değişik örnekleri sizlerle bu galeri de paylaşıyoruz.

3 Yorum

  1. Merhaba baştaki mavi berenin acıklamasını nerde bulabilirim.

  2. Çok güzel modeller var. yazıda çok başarılı olmuş tebrikler.

  3. Burgu yelek modelini aciklamasini nerden bulabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu