Altı Geniş Üst Tarafı Oturan Çocuk Hırka

Altı Geniş Üst Tarafı Oturan Çocuk Hırka
A+
A-

Değişlik ve muhteşem bir çocuk örgüsü daha. Bu modeli Facebook ta Işıl Yün Tuhafiye sayfasında gördüm, tamamen ışıl yüne ait olan bu örgü bebek hırka modeli yapmak isteyenler için sizlerle paylaşıyoruz.

Bu modelin ölçüleri en fazla 2 yaşındaki bebekler içindir. Sizler bu modeli istediğiniz yaştaki çocuk için yapılabilir, bunun içinde ilmek sayısını çoğaltabilirsiniz. Daha ayrıntılı yapılışı için ışıl yün tuhafiyenin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yapacaklara şimdiden kolay gelsin.

Altı geniş üst tarafı oturan çocuk hırka Ön örgünün kurumu:

60 ilmek  ön pat için 7 ilmek yani ön patın modeli 2 sıra düz ör sonra yönü değiştir düz yönü ter ters yönü düz ör 2 sırada 1 dönüşümlü, 1 yalancı Selanik yürütülür 6 haroşa 1 ters 8 düz yani saç örgü, 1 ters 18 haroşa 1 ters 8 düz, 1 ters 8 haroşa. Bu şekilde 6 sıra ör 7. sırada 18 ilmek olan haroşelerin 1 inci ve sonuncu ilmeğinden 1 er ilmek kes 16 düşür arkadan ör başa gel ön yüzde 8 düz olan saç örgülerini bur. Kesme işlemi her 3 diş yani 5 sıra devam edilecek 2 haroşe kalana kadar kesilecek.

Altı geniş üst tarafı oturan çocuk hırka Arka:

138 ilmek atınz 8 haruşe1 ters 8 düz 1 ters 18 haruşe 1 ters 10 düz 1 ters 18 haruşe 1 ters 8 düz 1 ters 18 haruşe 1 ters 8 düz 1 ters 18 haruşe 1 ters 8 düz 1 ters 8 haruşe ile örneği kurun ve öndeki gibi 6 sıra örün ve tüm 18 haruşe olan bülümleri sağ ve solundaki ilmeklerden 1 er kesip 6 düşürün önyüze gelin ve 8 düz olan bölümdeki saç burgularını yapın kesme işlemi 6 sırada devam ederken burma işlemide 12 sırada devam edilecek 47. haruşe çizgisinde iki taraftan kol içinönce 4 sonra 2 ilmek kesın 18 diş haruşe daha örün ve enseyi omuzlara 19 ar ilmek ayırıp ortayı tek seferde kesin iki omuzu4 sıra örüp bitirin.

Altı geniş üst tarafı oturan çocuk hırka Kol:

68 ilmek atın örneği 15 haruşe 1 ters 8 düz 1 ters 18 haruşe 1 ters 8 düz 1 ters 15 haruşe olarak kurun 6 sıra örün

Yorumlar

  1. Sema dedi ki:

    Selam, cok üzgünüm. Bu örnegi internetin her yerinde aradim. Detayli anlatim hic bir yerde yok. Hatta isil hanimin sayfasina da baktim youtube de. FACEBOOK yok. Gerci dolayli yollardan orayada baktim ama yeni örgü ögrenenler icin oldukca karisik bir durum. Örnegin kolu örerken besinci sac ögrüsünde ortadaki harosa ilmikleri bitiyor..Iste problem burada basliyor. hic olmasa acik bir resim olabilseydi…. kol dikilmeden… Saygilarimla