Bağışıklığı Güçlendiren Kurabiye Tarifi

Bağışıklığı Güçlendiren Kurabiye Tarifi
A+
A-

Kış aylarındayız. Kışın yanında bu günlerde bütün dünyayı saran virüs salgını da ortalıkta geziyor. Bu salgına karşı vücut direncinizin yüksek olması korunmanın ilk şartı. Bağışıklı güçlendiren kurabiye tarifi içine yulaf eklenen gerçekten besleyici tariflerden biri. Bu tatlı tarifi aynı zamanda bağırsakları çalıştıracak.
Çay saatleri için yada herkesin evde olduğu, sokağa çıkmanın çok güvenli olmadığı bu günlerde atıştırmalık olarak hazırlayabilirsiniz.

Bağışıklı Güçlendiren Kurabiye Tarifi 2

Hazırlanan hamurdan koparılan parçalar, özenmeden avuç içinde yuvarlanıp tepsiye dizildikten sonra, ortasına fındık yada ceviz ekleyebilirsiniz.

Bağışıklı Güçlendiren Kurabiye için Malzemeler

 • 3 dolu bardak Yulaf
 • Yarım bardak Pekmez
 • Yarım bardak sıvı yağ
 • 2 tane Yumurta
 • Yarım bardak ezilmiş fındık
 • 1 paket Vanilya
 • 1 tane Kabartma tozu
 • 1 tane Portakal kabuğu rendesi

Bağışıklığı Güçlendiren Kurabiye Nasıl Yapılır?

MASMAVİ3MUTFAKTA kanalının ayrıntılı yapılışını anlattığı videoyu izleyerek hemen sizlerde deneyebilirsiniz. Herkese afiyet olsun.

Yorumlar

 1. Birgül dedi ki:

  Zeynep Hanım ve Tufan Bey bağışıklığınızı güçlendirmek isterseniz size yardımcı olabilirim

 2. zeynep dedi ki:

  MasMavi Hn. iyi günler öncelikle, bağışıklık sistemini güçlendirici tarif demişsiniz bu düpdüz sahtekarlık, eşim ve çocuklarıma bu tarifi uyguladım ve koronavirüsünden korumadığını fark ettik lütfen silin bu tarifi!!!!!!!!!!

  CEVAP : Merhabalar, tarif içinde kullanılan malzemeler sayesinde bağışıklık sistemimize yardımcı olmaktadır. Yani virüsten korunma diye birşey sözkonusu değildir. Ama yinede tarifin linkini yazıyoruz. Tarif sahibine konuyu iletebilirsiniz.
  https://www.youtube.com/watch?v=2TjPJUFLbTw

 3. tufan dedi ki:

  kurabiyenin tam olarak hangi kısmı bağışıklık güçlendiriyor?

  CEVAP : Kurabiye içersinde kullanılan yulaf ve pekmez gibi gıdalar sayesinde sağlıklı ve bağışıklık sistemimiz üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

  https://www.youtube.com/watch?v=2TjPJUFLbTw

 4. Sevtap dedi ki:

  Pekmez yerine bsşka ne kullanabilirim