Balon Balon kabaran Leziz Kürt Böreği Tarifi

Oklava kullanılmadan açılan hamuru ile dikkatleri çeken, sıra dışı küt böreği tarifi püf noktaları ile sizlerle. Sabah kahvaltılarında börekçiye uğrayanların aklındaki hep soru işaretidir kürt böreği. Yada belki ben çok seviyorum diye başka bişey almaya bile gitsem gözüm sürekli küt böreği arar. Üzerine dökülen pudra şekeri ile en sevdiğimiz böreklerden biri olabilir. İsmi konusunda da kimsenin emin olamadığı, Kürt böreği, küt böreği veya sade börek olarak bilinen ve hepimizin severek yediği böreğin tarifi ile sizlerleyiz. Oklavasız ve çok kolay yapılan bu börek tarifini şimdiye kadar denemediyseniz hemen yapmanızı tavsiye ediyoruz. Deneyen herkesin tam not vereceği bir tarif.
Hayalimdeki Yemekler Youtube kanalının güzel anlatımı ile zorlanmadan böreği denemek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
Balon Balon Olan Leziz Kürt Böreği Tarifi 1

Gerçek Kürt Böreği Malzemeler

  • 1 kg un (8 su bardağı)
  • 3 su bardağı su
  • Bir yemek kaşığı tuz
  • 350 gr tereyağı
  • pudra şekeri

Özel Teknikle Oklavasız Kürt Böreği Yapılışı

Kaynak Youtube : Hayalimdeki Yemekler

Bir Yorum

  1. Lütfen paylaştığınız şeyin öncelikli adını doğru öğrenin içinde hiç bir malzeme kullanılmadığı için Küt böreği denildi Kürt böreği değil. Eşek hoş laftan ne anlar ı, Eşek hoşaftan ne anlar a dön derilmesi gibi olmasın.. ! Lütfen dikkat edelim ..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu