Tatlı Tarifleri

Bayrama İftara Çikolatalı Güllaç Tarifi

Güllaç tarifini kakaolu olarak yapan çok sevecek. Ağız sulandıran bu tatlı tarifi dikkatleri çekiyor. Emin olun sadece beş dakikada bu kocaman bir tepsi dolusu çikolatalı güllaç tatlısı yapabilirsiniz. Ramazan ayındayız. Ramazan denince ilk akla gelen, ramazanın gülü olarak bilinen güllacı birde bu şekilde yapabilirsiniz.
Sadece beş tane güllaç yaprağı kullanarak bu harika şerbetli tatlı tarifini yapabilirsiniz. Muhteşem görüntüsü ile ağızları sulandıran bu tatlı, sadece iftar için değil, canınız her isteğinde ve kısa zamanda çayın yanına tatlı hazırlamanız gereken durumlarda bu tatlı tarifini yapabilirsiniz. Tatlıyı yaparken bir paket süt kullanılıyor. Sütün içine eklenen kakaonun erimesi ve topak topak kalmaması için, sütün yoğurt mayalama ısısında olması lazım.
Ara katmanına ceviz, fındık parçaları, fıstık içi yada çikolata parçaları kullanabilirsiniz. Dilediğiniz gibi süsleyerek taze taze ikram edebilirsiniz. Bu harika tatlının kolay yapılışını, Gurbetinmutfagi youtube kanalından alıntı video ile sizlerle.
GÖRMELİSİNİZ: İftarda İçinizi Ferahlatacak Kırmızı Güzeli İrmik Tatlısı Tarifi

İftara Farklı Çikolatalı Güllaç Tarifi 3

Farklı Güllaç Tarifi Malzemeler

  • Süt 1 litre
  • Kakao 1 dolu kaşık
  • Toz şeker 1 bardak
  • Biraz çikolata
  • 5 yaprak güllaç
  • Biraz fındık
  • Biraz damla çikolata
  • Tüm tatlı tarifleri burada

İftara Çikolatalı Tatlı Tarifi Yapılışı

İftara Farklı Çikolatalı Güllaç Tarifi 1

Geniş bir kap içine ılık sütü alıyoruz. İçine kakaoyu ve şekeri ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Borcam içine güllaçlar kırılarak yerleştiriliyor. Arasına ceviz ve çikolata parçaları serpiliyor.

İftara Farklı Çikolatalı Güllaç Tarifi 2

Üst kısmına güllaç yapraklı eklenerek ve kepçe ile sos dökülerek tatlı hazırlanıyor. Biraz dinlenen çikolatalı güllacı süsleyerek ikram edebilirsiniz. Bu harika tatlıyı deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Gurbetinmutfagi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu