Yelek Modelleri

Bebek Örgüsüne Büyüklere Yağmur Damlası Yelek Modeli

Yağmur damlası örgü modeli, örgü işlerinde kullanılan bir desen şeklidir. Genellikle dökümlü ve zarif bir görünüm sağlar. Bu desen için 4 veya daha fazla ilmek üzerinde çalışabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek yağmur damlası örgü modelini yapabilirsiniz:

1. İlk sıra: İlk ilmeği düz örün.
2. İkinci sıra: İkinci ilmeği düz örün.
3. Üçüncü sıra: İlk ilmeği düz örün ve ikinci ilmeği örmeden önce işaretleyici olarak kullanın.
4. Dördüncü sıra: İşaretleyici ilmekten önceki ilmekleri düz örün, sonra işaretleyici ilmeği düz örün.
5. Beşinci sıra: İşaretleyici ilmekten önceki ilmeği düz örün, sonra işaretleyici ilmeği örmeden önce işaretleyici ilmek olarak kullanın. Bu şekilde sıraları tekrar ederek yağmur damlası desenini oluşturabilirsiniz. Elbette, modelin tam detayları ve daha fazla adım içeren bir tarif bulabilirsiniz.

Şiş örgü yelek modelleri içinde son zamanların en çok dinlenen de olan örgü modellerinden bir tanesinin ayrıntılı yapılışı yine karşınızda. Bu modeli yaparken tek renk ip kullanabilirsiniz. Bebek örgülerinden gelin yemek yelek modelleri ne kadar birçok örgüde baş tacı olacak bu gösterişli ve havalı örgü modelini herkes kolayca yapabilirsin diye sizlerleyiz. Yapılışı son derece kolay birkaç sırada bir yapılan bir işlem sayesinde çapraz çapraz duran bu örgü tekniği benim hesaba örgülerinden bir tanesi oluyor. Hem alize ip ile çok güzel duran hemde bebe yünü ip ile çok havalı duran yeni örgü modeli sizlerle. Eninim son senelerde olduğu gibi 2023 ve 2024 yelek modellerinin en beğenileni olacak. Erkek örgülerinden bayan yelek modelleri ne kadar hatta şal modellerine kadar sayısız örgüde kullanabileceğiniz bu gösterişli örneği herkes öğrenebilir. Bol ajurlu yeni örgü modellerinden biri olan ben bir surat yelek modeli kolay yapılışını izleyerek herkes yapabilir. Bu güzel örneğin alt kısmına 2 ters 2 düz şeklinde yapılan lastik örgü kesinlikle yakışmıyor. Sadece düz örerek yapılan tor örgü ile ön pat kısmı ve etek ucu kısmı bu güzel örnekte çok hoş duruyor. Bebek yeleklerinden, anne yelek modellerine, şal modellerine kadar bir çok örgüde bu modeli kullanabilirsiniz. Şiş örgü yelek örneğinin ayrıntılı yapılışının anlatıldığı izleyerek öreceklere şimdiden kolay gelsin.

Herkesin Sır Gibi Sakladığı Yelek Modeli 2

Hem Gösterişli Hem Havalı Yelek Örneği Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yelek ipi
  • 3 numara şiş
  • Makas
  • Dikmek için iğne

Büyüklere Küçüklere Yağmur Damlası Yelek Örneği Yapılışı

Kaynak: canselin örgü dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu