Begonvil şal Nasıl Yapılır?

Begonvil şal Nasıl Yapılır?
A+
A-

Çok aranan son senelerde çok konuşulan bir şal modeli. Derya baykal ın programı deryanın dünyasının pazartesi günlerinin değişmez örgü ustası nurgün tezcan yaptı bu şalı ekranlarda. Yaprak şal yada kenarları yapraklı şal olarak ta bilinen bu el örgüsü bayan sal modelinin yapılışı çok arandı çok konuşuldu. İstediğiniz renklerde yapabileceğiniz bu el örgümüz için ipimizin kalınlığına göre misina şiş kullanıyoruz. Yünlü ipin kalınlığına göre 3,5 no lu şiş en uygun olanı. Uç kısımdan başlayarak yapılan bu şalın yapılışının anlatıldığı resimlerde arttırmaları ve yaprak deseninin nasıl yapıldığını açıkça göreceksiniz. Takıldığınız yerde yardım edebileceğimiz bu nurgün tezcan begonvil şalın yapılışında takıldığınız yerde yardımcı oluruz.

Begonvil Şal Nasıl Yapılır?

Örgümüze başlarken ipinizin kalınlığı çok önemli.İsterseniz böyle sade yada her yerinden şeritler geçecek şekilde de yapabilirsiniz bu şalı karar size kalmış.  İlmek sayısını şişe ve ip kalınlığına göre ayarlayacaksınız.  Şala 88 şeritli 3 ilmek ile yapılan bir haroşa yaparak başlıyoruz. 2 ilmek çaprazlanıp 1 ilmek kesilip,önündeki ilmek 1 dola 1 düz,1 dola 2 düz ,1 dola 3 düz şeklinde yapıp 2 ilmek çaprazlanır 1 ilmek yapılır şeklinde yapılır. Örgünün tersinde çaprazlanan ilmekler tekrar çaprazlanır. Nurgün hanımın hazırladığı şemalı resimleri de sizler le paylaşıyorum.

Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    karar sizin istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

  2. mediha kale dedi ki:

    60 ajur yapılınca cok büyük olalacağını düşünüyorum ince ip ile öylemi olacak birde o yaprak c ok zor oldu başka bir modelle bitirememmi