Hamur İşi Tarifleri

Beklemeden Saniyede Yapılan İnsanı Usta eden Pişi Tarifi

Maya kullanılmadığı için bekleme derdi olmadan ve kısacık zamanda hazırlanan pişiyi, kolay yapacağınız tarifler arasına ekleyebilirsiniz. Bugün sizlerle paylaştığımız bu pişi tarifi en iddialı ve en kolay yapılan hamur işi tariflerinden bir tanesi. Çok sevilerek yapılan hamur işini sizler de değişik şekillerde keserek hazırlayabilirsiniz. Mayalama derdi olmadan, saatlerce bekleme sorunu olmadan hazırlanan pişiyi, zor zamanlarda yapabilirsiniz.
En kısa zamanda hazırlayıp hemen sofraya koyabilirsiniz. Tarihimizi yaparken ilk olarak akışkan malzemelerimizi geniş bir kabın içine alıyoruz. İyice çırparak pürüzsüz hale getirdiğimiz malzemelerin üzerine, unumuzu ekledikten sonra, elimizle yoğurarak hamuru hazırlıyoruz. Hamurumuzu iyice yoğurmaya dikkat ediyoruz. Poşet içine aldığımız hamurumuzu biraz dinlenmeye bıraktıktan sonra, tarifimizi yapmaya başlıyoruz. Tezgah üzerine alınan ve küçük parçalar halinde bölünen pişi hamurlarımızı küçük yumaklar yaptıktan sonra, her yumağı ayrı ayrı açmaya başlıyoruz. Açılan Yumaklarımızı aynı boylara getirip kare şeklinde kesiyoruz. Yani bir tane yumaktan 4 tane üçgen parçamız oluyor. Sonrasında ise bu üçgen parçalarımızı üst üste koyup orta kısmından keserek küçük üçgen parçalarımızı hazırlıyoruz. Bu şekilde yufkaların hepsini hazırladıktan sonra tavanın içine yağımızı koyuyoruz ve ısınmasını bekliyoruz.
Isınan yani içine hamur parçalarımızı attıktan sonra üzerine kaşık ile yağ serperek pişiriyoruz. Her iki tarafını iyice pişirdiğimiz dişlerimizi kabarana kadar bekliyoruz. Kabarıp balon gibi olan ve iki tarafa da iyice pişirin. Sonrasında ise servis tabağının içine alabilirsiniz. İsterseniz peynir zeytin ile ikram edebileceğiniz, isterseniz yanına ketçap yada sos yaparak ikram edebileceğiniz, bu lezzetli hamur işini deneyeceklere Afiyet olsun.
GÖRMELİSİNİZ: İnanılmaz Kabaran Puf Puf Parmak Yedirten Poğaça Tarifi

Beklemeden Saniyede Yapılan İnsanı Usta eden Pişi Tarifi 2

Beklemeden Saniyede Yapılan Pişi Tarifi Malzemeler

  • Yoğurt 1 bardak
  • 2 tane yumurta
  • Un 4 bardak
  • 2 çay kaşığı tuz
  • Şeker 1 çay kaşığı
  • 1 kabartma tozu
  • Yarım çay kaşığı karbonat

İnsanı Usta eden Pişi Tarifi Yapılışı

Kaynak youtube: Çiçekli Mutfağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu