Büyüleyici Gelin Ayakkabıları

Büyüleyici Gelin Ayakkabıları
A+
A-

Gelin adayları için gelin ayakkabıları seçmek çok önemli bir karardır! Zira seçtikleri modelin hem tarzlarını yansıtması, hem göz alıcı olması, hem de çok rahat olması gerekmektedir. Göz alıcılık ve stil tamam, rahatlık bence o kadar da önemli değil diyorsanız, hata ediyorsunuz yapmayın!

Bir gelinin, düğünününde eğlenebilmesi için rahat ayakkabıları olması şarttır! Aksi halde ya düğün boyunca ayaklarında sorun olacak ve canı acıyacaktır ya da sonunda ayakkabılarını çıkartıp nasılsa görünmez diyerek gelinliğinin altına bir çift terlik veya spor ayakkabı giymek zorunda kalacaktır.

Bu sözlerim tecrübe ile sabittir, ben de gelin olurken her ne kadar rahat bir ayakkabı seçmeye az topuklu olmasına falan dikkat ettiysem de sanırım ayakkabıyı önceden bir kaç kez giyip dışarı çıkıp yürüme testlerinde bulunmayı atladığım için düğünümün yarıdan fazlasını gelinliğimin altına parmak arası terlik giyerek geçirmiştim.

Dolayısı ile bugün gelin adaylarına verebileceğim en iyi önerilerden biri şudur:

  • Aldığınız ayakkabıyı ise mutlaka en az 2 gün günlük hayatınızda kirletmeyecek şekilde giyip kullanın.
  • Mağazada ayağınıza geçirdiğinizde çok rahatmış gibi görünen bir ayakkabı, ummayacağınız bir halde uzun süreli giyimde sizi çok rahatsız edebilir.
  • Ayakkabı seçiminizi önceden yapmanızın yararı burada ortaya çıkar aldığınız ayakkabının rahatsız olduğunu düşündüğünüz vakit hemen yeni bir ayakkabı seçmeye yönelebilecek vaktiniz olmuş olur. Şayet deniz kenarı temalı bir düğün yapıyorsanız temayla da uygun olacağından metalik ve süslü parmak arası sandaletler doğal olarak düğün temanıza uymuş olur ve ayakkabı seçme işinizi kolaylaştırabilir.
  • Yüksek topuklardan hoşlananlara ise platform tabanlara yönelmelerini öneriyorum çünkü yüksek topuklularla uzun süre rahat bir şekilde idare edebilmek için en konforlu seçenek platform tabanlı ayakkabılardır.
  • Alçak topuklu ayakkabı seçecekler ise ayakkabının burun tasarımına da mutlaka çok dikkat etmelidirler. Zira çok dar bir burun modeline sahip ayakkabılar alçak topuklu olsalar dâhi ayağı önden rahatsız etme riskine sahip olabilirler.
  • Kır düğünü yapacaklar için özel tasarım şeklinde üretilen gelinlik modelli spor ayakkabı veya babet modellerinden birini seçebilirler. Kırlık bir arazide topuklu ayakkabılarla yürümek çok konforlu ve eğlenceli olmaz şüphesiz ki!

Bir de küçük ipucu verelim; gelin ayakkabınız sandalet modeli olmadığı sürece içerisine şeffaf ince babet çoraplarından giyerek, ayakkabının ayağınızı vurmasını bir nebze olsun engelleyebilirsiniz.

Büyüleyici Gelin Ayakkabısı Modelleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.