Hamur İşi Tarifleri

Çıtırlıkta Zirveye Oturan Börek Tarifi

Kolay yapılış tekniği sayesinde bu börek tarifi ağızları sulandıran lezzette ve harika kıvamı ile çıtır çıtır olan bir görüntüye ve kıvama sahip. İnanılmaz çıtırlıkta bir hamur işi tarifinin ayrıntılı yapılışı sizlerle. Bu böreği ben çok sevdim. İç malzemesi ile ıspanağın çok yakıştığı tarifi, isterseniz tek porsiyonluk olarak yapın, isterseniz bu tarifte olduğu gibi kendi etrafına dolayarak rulo şeklinde hazırlayabilirsiniz. Hamurun kıvamı o kadar güzel oluyor ki, bu böreği yaparken kullanılan yufkayı açmakta hiç zorlanmayacaksınız. İncecik açabilirsiniz. Açılan yufkayı isterseniz iki parçaya bölerek yufkayı sararak hazırlayabilirsiniz. Uç kısmına eklenen ve yayılan iç malzemeyi kullanarak hamuru rulo şeklinde sarıyoruz. Bu hamuru katı yağ ile yağlanmış tepsinin tam ortasında bu hamuru sararak hazırlıyoruz. Bu şekilde hamurları hazırlayarak böreği tamamlıyoruz. Böreğin üst kısmına özellikle yağ sürmeniz önemli. Tadına doyulmaz ve hem iftar sofrasına yakışan, hem sahur sofrasına yakışan bu böreğin hem yapılışını hem de bütün malzeme listesini Hayalimdeki Yemekler youtube kanalından alıntı videoda izleyerek deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Sarma İncecik Börek Yapılışı

Çıtırlıkta Zirve Börek Tarifi 1

Yufkamızı açıyoruz. Açılan yufkanın iç ve uç kısmına iç malzemeyi yayıyoruz. Sonra bu yufkayı rulo şeklinde sararak bütün hamuru hazırlıyoruz.

Çıtırlıkta Zirve Börek Tarifi 2

Hazırlanan böreği tepsinin orta kısmından başlayarak hazırlanıyor. Hazırlanan börek pişmesi için fırına veriliyor. Dilim dilim ikram edilen ve tadına doyulmaz bu tarifi deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Hayalimdeki Yemekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu