Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Çocuklara Bebeklere Son Moda Crop Hırka Modeli

Son günlerin en moda örgülerinden olan crop bebek hırka modelini sizlerde örebilirsiniz. Bu hırka modeli o kadar güzel ve o kadar çok beğenilen örgü modellerinden bir tanesi ki herkes çocuğu için yapmak isteyecek diye düşünüyorum. Şiş örgü olarak örülen hırka üzerine tığ ile yapılan pofuduk çiçeklerle süslenen kullanışlı örgüyü yapması gerçekten çok kolay.
Yeni doğan bebekler için ya da istediğiniz yaştaki çocuklar için ilmek sayılarını ayarlayarak yapabileceğiniz hırkayı dilediğiniz renklerde öreceğiniz çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Bu çiçekleri yaparken lif ipi kullanılıyor. Sizler yaptığınız örgülerden kalan ya da örülen liflerden kalan parça ipleri bu güzel örgü modelinde kullanabilirsiniz. Şiş örgü olarak yapılan hırkayı büyükler için de örebilirsiniz. Yapılışında 2,5 yumak Alize Superlana Maxi ip kullanılan ve 7 Numara şiş ile örülen örgümüz yumuşacık oluyor. Üst kısmında yapılan çiçekler için ise 3 numara ve orta kalınlıktaki lif ipini kullanabilirsiniz. Harika duruşu ve çiçeklerle bezenmesi ile beğenileri toplayan bu güzel bebek örneğini yaparken hırkanın kol kısmını örmeden yelek olarak da tamamlayabilirsiniz. Örülen hırkamıza 3 tane de düğme diktikten sonra artık çocuğuna giydirebilirsiniz.
Bol bol sipariş alacağınız bebek örgülerinden bir tanesi olacağını düşündüğüm bu kolay şiş örgü modelini öğreneceklere kolay gelsin.

Çocuklara Bebeklere Son Moda Crop Hırka Modeli 2

Çocuklara Bebeklere Çiçekli Hırka Örneği Malzemeler

  • 2.5 yumak alize superlena maxi
  • 7 no şiş

çiçekler için

  • 3 no tığ
  • orta kalınlıkta ip

2 yaş üstü için önler 20 ilmek, arka 42 ilmek ile başlar 4 sıra fazla örülür.
kollar 22 ile başlanır, kol lastik kısmından sonra 10 ilmek artırma yapılır, 32 ilmek ile 4 sıra fazla örülür.

Çocuklara Bebeklere Crop Çiçekli Hırka Örneği Yapılışı

Kaynak Youtube: hadiörsene

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu