Kadınca

Değişik Dövme Modelleri 2023

Sizler için dünyaca ünlü Dövmecilerin Dövme modelleri arasından en güzellerini seçtik. Eğer sizde Dövme veya diğer adıyla Tattoo yaptırmayı düşünüyorsanız bu Dövme Modellerine bakmadan geçmeyin derim. Yazılı dövme modellerinden dövme yazılarına, burç dövmelerinden, çiçekli dövme, hayvanlı dövme modelleri gibi birbirinden değişik ve 2020 dövme modellerinin en güzelleri bu galeride.

Dövme konusunda ilk olarak söylediğimiz nerede yaptıracağınız olmuştu. Profesyonel, steril ve modern bir hizmet veren dövme sanatçılarının yaptığı dövmelerde herhangi bir problem yaşayacağınızı düşünmesek de bazı bilgileri sizinle paylaşmakta fayda görüyoruz.

Farklı Dövme Modelleri

Dövme yapımının ardından boyanın deriye uyumu için 2 gün kadar  su değdirilmemesi tavsiye edilir. Dövme renklerinin hep canlı kalması için bir hafta boyunca güneşte fazla kalmamanızı, denize ya da havuza girmemenizi öneririz. İyileşme süreci uzun görünse de kremler ile kısa zamanda iyileşme gerçekleşir. Dövme yapılan bölgeyi kaşımamalıyız. Tahriş olur ve dövmeniz zarar görür.

Dövme renkleri

Dövmenin yapıldığı bölgeye ve kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Dövmenin renginde açılma da meydana gelebilir. Çok su uygulanan dövmelerde ve ter bezlerinin yoğun olarak yer aldığı bölgelerdeki dövmelerin renklerinde açılma, Güneşe maruz kalan dövmeler de renk açılması yaşayabilir.

Dövme Bakımında Püf Noktalar

  • Dövme yapılan alanı temiz tutmak. Dövmeden 8 saat geçtikten sonra anti-bakteriyel sabun ile o bölgeyi yıkayınız. Sonrasın da krem ile bakımını yapınız.
  • Sarılan sargıyı dövmecinizin söyleyeceği zaman çıkartınız, tekrar sarmayın. Dövme açık yaradır ve iyileşme yöntemi açık bırakmaktır.

Dövme yapılan bölgenin iyileşme süreci

Derideki bir yaranın iyileşme süreci ile aynıdır. İyileşme süreci 10 ya da 15 gün sürebilir. Dövmenin kabukları 4 – 5 gün içerisinde dökülür ve parlak deri ortaya çıkar. 5 gün sonra dövme yapılan bölge artık mikrop kapmayacak durumdadır.

Kolun üzerinde 3 boyutlu dövmelere göbeğin üzerine yapılan bir göz veya elin üzerine yapılan bir örümcek eşlik ederek dövmelerin resimden uzak gerçek bir görüntü vermesini sağlar.
Hayvan figürlerinin de 3 boyutlu yapıldığı dövme gerçek bir görünüm sağlar.
3 boyutlu dövme uygulaması daha fazla detay ve işçilik gerektirir.

Değişik Dövme Modellerine Örnekler

Bir Yorum

  1. çok güzel dövme modelleri var burda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu