En Trend Kar Topları Yelek Modeli

En Trend Kar Topları Yelek Modeli
A+
A-

Minik minik toplar halinde yapılan ve sırala şekilde dolan yelek modeli benim en beğendiğim. Son günlerin en gözde örneklerden bir tanesi oldu bile. Ağır görüntüsüyle hoş yapılışı ile beğenileri toplayacak örgüyü, sizler de yapabilirsiniz. Her çeşit örgüye yapılıyor. Ama özellikle ağır model olduğu için gelin yeleklerinden anne yelekleri ne kadar bohçalık örgüleri yakıştığını belirtmek isterim.
Orta kalınlıktaki iple ve Alize tarzı iplerle yapılınca kendini gösteren bir şiş örgü modeli. Kalın iple örmemeniz tavsiyemdir. Eğer bebek battaniyesi yapacaksanız, tabii ki kalın iple bu modeli uygulayabilirsiniz. Ama yelek örnekleri ve değişik şal modelleri gibi örgüler yapacaksanız, bu örnek kalın ip de güzel durmuyor. Bunu belirtmek isterim. Gelin ya da anne yeleği yapacaklar alt kısmına lastik örgü uygulayabilirler. Fakat örnek o kadar güzel bir model ki alt kısmına lastik örgü gerektirmiyor. Sadece yapacağınız 1-2 sıra örgünün üzerine örnek kurulumunu yapabilirsiniz. Sarkma yapmayan kalıp gibi duran, hatta görenlerin hazır alındığını sandığı harika ötesi örgüleri bu model ile yapabilirsiniz.
Hem görüntüsüyle hem de yapılışının kolaylığı ile trend olan şiş örgü modelini yaparken iddialı ve açık renkli ipleri kullanmanız benim tavsiyemdir. Çok ip yemeyen ve kısacık zamanında biten örnek ile birçok değişik el işi modeli yapabilirsiniz. Herkesin kolayca yapacağını düşündüğüm ayrıntılı yapılış videosu sayesinde kafaları karıştırmayın bu gösterişli şiş örgü yelek örneğini yapacaklara kolay gelsin.

Görmelisiniz: Çeyizlere Yapılan En İddialı Yelek Modeli

En Trend Kar Topları Yelek Modeli 2

Kar Topları Yelek Örneği Malzemeler

  • Alize yada orta kalınlıkta ip
  • 3 yada 3,5 numara şiş
  • Makas
  • Düğmeler
  • Orlon iğnesi

Kaynak Youtube: Sevdanın Örgü Evi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.