Erkekler Aslında Ne Söyler?

Erkekler Aslında Ne Söyler?
A+
A-

Erkeklerin bazen söyledikleri ile söylemek istedikleri aynı olmayabilir. Örneğin;

Onunla aslında boşandık gibi bir şey…
Hep bir açık kapı tutulmaktadır… Bu cümle sıklıkla, evliliğinden pekde mutlu olmayan ama hayatına da ona heyecan verecek yeni biri girmeden boşanmayı düşünmeyen erkekler tarafından kurulmakta.

Sen çok iyi bir arkadaşsın…
Erkeklerin çoğu, birlikte bir şeyler (heyecan ve şehvet içeren) yaşama potansiyeli olan yanındaki güzel kadına arkadaşlıkla ilgili cümleler kurmak istemez. Size bu cümleyi kuruyorsa, muhtemelen ya sizden umudu kesmiştir ya da sizi gerçekten iyi bir dost olarak görüyordur.

Ekonomi ne kadar kötü, değil mi?
Bu cümleyi bir-iki kez söylemiş olması normal fakat sürekli tekrar ediyorsa, ‘benden anlık yurt dışı tatilleri, sana pahalı hediye almamı, pahalı restoranlarda yemek ısmarlamamı bekleme’ demek istiyor da olabilir.

Boyum 1,87
Erkeklerin boylarını uzun göstermeye karşı dayanılmaz zaafları var. Boyum 1,87 diyorsa, ayakkabı payını da katıyor olması muhtemel. Yani ayakkabı farkı dışında abartı payını da düşerseniz, gerçekte 1,82 – 1,83 olabilir…

Tamam, özür dilerim
Bu cümleyi kuran bir erkek ya gerçekten üzgündür ve içten bir şekilde özür diliyordur, ya da yalan söylüyor, sadece ve sadece tartışmanın uzamasını istemiyordur. Her iki ihtimale karşı da siz yine de özrü kabul etmeye gayret gösterin… Neticede bir şekilde özür dilemiş değil mi?

Kendime zaman ayıramıyorum
Siz bunu ‘seninle zaman geçirmekten hoşlanmıyorum’ olarak algılayabilirsiniz belki, fakat bu, onu biraz bunaltmış olduğunuzu gösteriyor olabilir. Bırakın, onunla tartışmayın sakın. Arkadaşlarıyla eğlensin, çıksın gezsin. O dışarıdayken de siz kendinize zaman ayırmış olacaksınız nasıl olsa, öyle değil mi?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.