Etamin İşleme Bere Modeli

Etamin İşleme Bere Modeli
A+
A-

Etamin işlemeden bere olur mu? demeyin bu bere modelimizi görmeden. Yapılışı gerçekten çok kolay olan bu işlemeli modelin ayrıntılı yapılışı ile karşınızdayız. Etamin işleme bere nasıl yapılır? merak ediyorsanız bu konumuz tam size göre demektir.

Bu bayan bere modeli tığ ile yapılan bir model. Sadece bayan bere olarak değil çocuklar içinde yapabilirsiniz bu bereyi. Bere üzerindeki etamin gül işlemeyi, yine etamin modellerinden çocuğunuzun istediği gibi, uçak, araba, barbie bebek gibi değişik şekillerde işleyerek çocuk beresi yapabilirsiniz. Çok eski el sanatlarından olan ve yapılışında gerçekten çok emek isteyen etamin işlemenin değişik ve yeni bere modeli.

Etamin İşleme Bere Nasıl Yapılır?

Etamin işlemeli berenin yapılışında Angora yün ve yüne uygun kalınlıkta tığ kullanılmakta. Bereye tepe kısmından sihirli halka yapılarak başlanıyor. Arttırma yerleri ve başlayış şekli resimde adım adım gösterilmekte zaten. Yapılan kişinin baş çevresine uygun genişlikte ve uzunlukta tamamlanan bere, işlemeye başlanacak hale gelmekte. Şemalı resmi takip ederek bu gül desenini yada istediğiniz deseni etamin olarak bereye işleyerek, modelimizi tamamlıyoruz. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.