Yelek Modelleri

Fıstık Gibi Baklavalı Müthiş Yelek Modeli

Baklava dilimi şeklinde yapılan yelek modellerinin içinde fıstıklar ile bezenmiş muhteşem güzellikteki bir şiş örgü yelek örneğinin güzel ve kolay yapılışı karşınızda. Herkesin kolaylıkla yapabileceği örgülerden bir tanesi olduğu için bu güzel örgü modelini sizlerle de paylaşmak istedim. Çeyizlerin özellikle bohçaların en gözde örgülerinden bir tanesi. Ağır ve gösterişli modellerden bir tanesi olduğu için daha çok kaynana yelek modeli ya da anne yelek örneği gibi iddialı örgülerde bu güzel örgü tekniği ile uygulayabilirsiniz.
Kısacık zamanda yapabileceğiniz, yapılışında da çok ip yemeyen örgülerin bir tanesi. Taban kısmına yapılan lastik örgüsü oldukça iddialı. Eğer sizlerde bu tarz ağır ve gösterişli lastik örgü modelleri bilmiyorsanız yıldız lastik örneği, bağlamalı lastik örneği gibi yada cilveli lastik modeli gibi değişik ve daha çok bilinen örgü teknikleri ile uygulayabilirsiniz Ayrıca bu örtü tekniklerinin ayrıntılı yapılışını da sitemizde bulabilirsiniz.
Bebek örgülerinde de kullanabileceğiniz modeli özellikle bebek battaniyelerinde mutlaka tercih etmelisiniz. İç kısmına astar ya da okullar dikilerek hazırlanan bebek battaniye modellerini bebeğin cinsiyetine uygun renklerde hazırlayabilirsiniz. Modeli hem erkek bebek yelek örgüleri hem de kız bebek için yapacağınız her çeşit örgü de uygulayabilirsiniz. Bu güzel ve kolay modelini uygulayacakları şimdiden kolay gelsin.

Fıstık Gibi Baklavalı Müthiş Yelek Modeli 2

Fıstık Gibi Yelek Örneği için Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3 yada 3,5 numara şiş
  • Makas
  • Orlon iğnesi

Fıstık Gibi Baklavalı Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube : Ceydanın çeyizlik yelekleri

YouTube video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu