Fiyonklu Modelinden Bebek Battaniyesi

Fiyonklu Modelinden Bebek Battaniyesi
A+
A-

Bebeklere en çok yapılan örgülerden olan bebek battaniyesi modellerini bir tane daha eklemek istedim. Sitemizde birbirinden değişik pek çok modelleri bulabilirsiniz. Bu fiyonklu bebek battaniyesinin yapılışı da çok kolay. Bu fiyonk modeli ile patik modelleri de yapılmakta sitemizde bulabilirsiniz . Bebek örgülerinin pek çok anlatımlı bebek örgü modellerinin pek çok ve yeni modellerini sizler le paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Bebek örgüleri içinde bence kolay yapılışından dolayı özellikle battaniye gibi büyük örgülerde tığ ile yapılan modeller bence çok kolay örgü bebek modellerinden. Birbirinden değişik ve yeni anlatımlı bebek örgüsü olan renkli battaniye modelini anlamanız için anlatımlı resimli olarak sizler le paylaşıyoruz. İstediğiniz renklerde yapılabilecek bu bebek battaniye modelleri tığ ile yapılan modellerin en yeni tığ işi anlatımlı resimli bebek battaniye modellerinden.

Bu battaniye gerçekten çok işinize yarayacak. Küçük bebekler çok hassa olduklarından rüzgardan güneşten korumak gerekir. Bu fiyonklu tulum battaniye ile hem tulum hemde battaniye kullanımını aynı anda yaşayacaksınız. Yapılışının adım adım anlatıldığı bu bebek battaniyesi çok kullanışlı ve fiyonklu örgüsü ile de çok şık. özellikle yeni doğan bebeklerin üşümesini engellemek hatta dışarıda kullanabileceğiniz, bebek örgüleri modelleri içinde bence en şık ve en kolay şiş ile yapılan anlatımlı bebek örgüleri içinde erkek bebek olsun kız bebek için olsun yapabileceğiniz güzel bir örnek bu fiyonk modeli.

Anlatımlı Fiyonklu Bebek Uyku Tulumu Yapılışı

100 gr  4 ip  65 ilmek başladım, 8 sıra haraşo ördüm, sonra kenarlardan belirli bir mesafe bırakmak için haraşo ördüm ve örneği koymaya başladım, fiyonkları istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz, örnek kısmına gelince ben 8 ilmekli yaptım haroşayı örünce sağ taraftaki şişe 8 ilmeği örmeden geçirdim ipimiz geride kaldı ipi uzatarak 9. ilmeği örmeye başladım örneği bu şekilde döşedim, arka sırada sadece haraşo örüyorsunuz,ön yüzünde 8 taneyi örmeden alıp tekrar haraşo örüyorsunuz, yanlarda ilik yeri bıraktım, ön kısım böyle, arka kısım sadece düz örgü, bir yanını ve altını diktim kenarlarına tığ ile oya yaptım ve örneği yaparken uzattığımız ipleri kurdele parçaları ile sardım ve üstüne inci diktim fiyonk şeklini aldı.

Yorumlar

  1. Nurşah dedi ki:

    İpin markası numarası ve kaç numara şiş kullandınız