Gelinlik Modelleri

Gelin Başı Örnekleri

Güzel düğün hayalleri kuran bayanların vazgeçilmez ve başrolü oynayan unsurlardan biri de gelin saçıdır. 2017 gelin başı modellerinde eski yıllara oranla, düz topuzlara veda edildiği ve yine son iki yılın trendi olan dalgalı saçlara ağırlık verildiği gözlenmektedir. Düz saçlar buklelere bürünmekte ve kıvrım kıvrım saçların duvaklarla birlikte süslendiği saç modellerinin, düz saçlara oranla, her yüz tipine daha uygun olduğu görülmektedir. 2016 gelin başı ve duvak modellerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise; saç renklerinin tazelenmesi ve ten rengine gidecek renklerin seçilmesi, gelin saçlarında ve duvağın ön plana çıkmasında büyük ölçüde rol oynamasıdır.

Kapalı gelin başı modellerinde ise boyun kısmını açıkta bırakmadan, dar kesimli, boğazı daha dik tutacak, daha kolay şekle girecek kumaşların seçilmesi önemli bir rol oynadığından dolayı bunlara göre seçim yapılması gerekmektedir. 2016 ve 2017 gelin saçında, büyük ölçüde dalgalı ve sadeliğin yanı sıra açık modellerin daha çok tercih edileceği görülüyor. Topuz modellerinden vazgeçemeyen bayanların ise, yarı açık topuzları tercih etmesi ve elbette bunu modayı takip eden bir kuaförü tercih ederek yapması düğün gününü gölgelemeden güzel resimlerle bitirmelerini sağlayacaktır.

Önümüzdeki senelerde evlenme planları yapan gelin adaylarının, gerek resimlerde gerek videolarda düğün gününden en çok iz bırakacak bir etken olan saç modellerini, 2016 gelin başı ve duvak modellerini dikkate alarak uygulaması birçok kişi tarafından standart modellerinin dışında bakış açısı kazanacağı da kaçınılmaz hale gelecektir. Gelin başı modellerinde, yüz şekillerine uyup uymamasının yanı sıra, dalgalı saç modellerinin son zamanlarda en büyük moda haline gelen dış mekan resim çekimlerinde de hoş görüntüler oluşturduğu gözlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu