Gönül Yolu Anneye Ağır Yelek Modeli

Şiş örgü olarak örülen yelek modelinin ne kadar kolay yapıldığını görünce sizlerle de paylaşmak istedim. Son günlerin en trend yelek örneği olan bu ağır ve gösterişli örneği sizlerde dilediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde, şal modellerinde yada bere modellerine kadar aklınıza gelen birçok örgüye yakışan hem gösterişli hem de havalı bir şiş örgü modelinin ayrıntılı yapılışı karşınızda. Geçen yıl yani 2021 yelek modellerinin damga vuran örneğin 2022 yelek örnekleri olarak da çok yapılacağından eminim. Üstelik sadece büyükler için yapacağınız örgülerde kullanmanız gerekmiyor. Bebekler için yapacağınız örgülerde hatta erkekler için yapacağınız örgülerde bile isterseniz kolayca kullanabilirsiniz.
Alize ip kullanarak isterseniz orta kalınlıktaki ip kullanarak da yapabilirsiniz. Her iki şekilde de gerçekten güzel duran bir örgü tekniği. Eğer çeyizlik örgüler yapıyorsanız mutlaka Angora tarz ipleri tercih etmelisiniz. Bebek örgüleri ya da şal modelleri gibi daha günlük kullanım örgüler içinde orta kalınlıktaki ipleri tercih edebilirsiniz. Yelek modeli yapacaklar mutlaka taban kısmına lastik örgü uygulamalı. Yapacağınız kişiye uygun lastik örgüleri tercih edebilirsiniz.

Gönül Yolu Anneye Ağır Yelek Modeli 2

Gönül Yolu Anneye Ağır Şiş Örgü Yelek için Malzemeler

Orta kalınlıkta ip
3,5 numara şiş
Makas
Düğmeler
Orlon iğnesi

Gönül Yolu Anneye Ağır Şiş Örgü Yelek Modeli Yapılışı

Çok ip yemeyen, sarkma yapmayan ve şekli bozulmayan bu son moda örgü modelini sizler de kolayca yapabilin diye ayrıntılı yapılışı sizlerle. Her renk ipe yakışan ve göz kamaştırıcı güzelliği ile beğenileri toplayan bu muhteşem örgü modelini yapacakları kolay gelsin.

 

Kaynak Youtube : ANNEMİN ÖRGÜ DÜNYASI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu