Açıklamalı Bebek Örnekleri

Hazır Sanılan Bebek Battaniye Örgü Modeli

Tığ bebek battaniye çeşitleri arasında farklı modeller bulunmaktadır. Örneğin, örgü bebek battaniye modelleri, tığ işi minik hayvan figürleriyle süslü bebek battaniyeleri, renkli bebek battaniyeleri, desenli bebek battaniyeleri vb. bulunabilir. Battaniyesinin yanı sıra, tığ işi bebek ayakkabı, eldiven, şapka vb. aksesuarları da yapabilirsiniz. Tığ bebek battaniye ve aksesuarları örmek için birçok ücretsiz örnek ve tarif bulunabilir. Tığ bebek battaniyesi yapmak için, birkaç farklı teknik kullanılabilir. İşte bunlardan bazıları:

1. Sırayla tığla örme tekniği: Bu teknikle battaniyeyi tek renkli veya çok renkli olarak örebilirsiniz. Sırayla örme yaparak yüzeyi düzgün ve pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

2. Çiçek yapımı: Bu teknik, battaniyenizin üzerine çiçek motifleri eklemek için kullanılabilir. Teknik, bir çiçek yaprağı, yaprak sapı ve birkaç motifin birbiriyle birleştirilmesinden oluşur.

3. Fıstık yapımı: Bu teknik, battaniyenin yüzeyine bebeğinizi sarmak için örüntülü bir doku eklemek için kullanılır. Fıstık yapımı, sırayla örgü işlemine benzer ve sarmal bir doku oluşturmak için sık iğne kullanır.

4. Vargel yapımı: Vargel, battaniyenizin yüzeyini püsküllü bir doku ile süslemek için kullanılan bir tekniktir. Bu tekniği kullanarak battaniyenize daha fazla dokusal ilgi verebilirsiniz.

Bunlar, tığ bebek battaniyesi yapmak için kullanabileceğiniz tekniklerden sadece bazılarıdır. Hangi tekniği seçerseniz seçin, battaniyenizi örmenin keyfini çıkarın ve şık bir sonuç elde edin.

Yapraklı şekillerde hazırlana ve renkli iplerle yapılan bu gösterişli tığ örgü modelini ben görünce çok beğendim. Herkesin denemesi için ayrıntılı ve kolay yapılışı sizlerle. Elinizde kalan parça ipleri bu örgüde değerlendirebilirsiniz. İnce ip ve ince tığ kullanarak şal modelleri yada bere modelleri bile yapabilirsiniz. yeni örgü modellerinden biri olan, tığ işi ister yelek ister şal modelini eminim gören herkes çok beğenecek. Bu örnek hiç ip yemiyor. Yapılışı da o kadar kolay ve zevkli ki elinizde bırakmak istemeyeceksiniz. Yazlık yelek modellerine çok yakışan, lohusa yeleklerinde yada söz bohçası, nişan bohçası için örülen yelek örneklerinde ve şal örneklerinde bu yeni örneği kullanabilirsiniz. İsterseniz Alize marka yada Angora ip kullanabilirsiniz. Tığ kalınlığını elinizin sıkılığına göre seçebilirsiniz. Daha ayrıntılı yapılışını Alıntı videoda izleyerek hemen deneyeceklere şimdiden kolay gelsin.

Bebek Battaniyelerine Muhteşem Örgü Modeli 1

Tığ İşi Havalı Örgü Modeli Malzemeler

  • Angora ip
  • 5 numara tığ
  • Makas

Hazır Sanılan Bebek Battaniye Örneği Yapılışı

Kaynak: Örgü Aşkım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu