Yelek Modelleri

Herkesin Dikkatini Çeken Atlamalı Yelek Örneği

Atlamalı örgü yelek, farklı örgü teknikleri kullanılarak yapılan ve genellikle desenli bir görünüm sağlayan bir tür örgü yelektir. Bu örnek, düz örgü ve ajur gibi farklı örgü tekniklerinin kombinasyonuyla yapılabilir.

Atlamalı örgü yelekler, genellikle kalın ipler veya şişler kullanılarak çalışılır. Desenlerdeki atlama kısımları, ilmekleri almadan geçerek ve sonra daha sonraki sıralarda ilmekleri örerek oluşturulur. Bu yöntem, desenli bir görünüm ve ilgi çekici bir dokuma deseni sağlar.

Atlamalı örgü yelekler, stil sahibi ve şık bir görünüm elde etmek isteyenler için harika bir gelecek. Renkli ipler kullanarak veya tek renkte bir tasarım yaparak kendinize özgü bir yelek yaratabilirsiniz. Örgü yelek modelleri genellikle soğuk havalarda sıcak tutma amacıyla tercih edilirken, atlamalı desenlerle yapılan yelekler daha çok stil ve moda ifadesi amaçlı tercih edilir. Umarım atlamalı örgü yelek hakkında verdiğim bilgiler yardımcı olur. Herhangi başka bir sorunuz varsa, sormaktan çekinmeyin!

Çıtı pıtı bir yelek modelinin ayrıntılı ve kolay yapılışı sizlerle. Bu örgü o kadar şık duruyor ki, sanki hazır alınmış gibi duran ve hemen dikkatleri çeken bir yelek örneği. İsterseniz lastik örgü olarak bile kullanabileceğiniz, isterseniz bebek yelek modeli olarak, isterseniz bayan yelek modeli olarak kullanabileceğiniz havalı yelek modeli sizlerle. Hem kolay hem de gösterişli bir model daha sizlerle. 2022 örgü modellerinin en yenilerinden biri olan mürekkep balıkları örgü modelinin yapılışı ile sizlerleyiz. Çok ip yemeyen ve özellikle bebek örgülerine çok yakışacak, farklı bir model. Bebek hırkaları, bebek yelekleri hatta bebek battaniyeleri için hiç düşünmeden mürekkep balığı örgü modelini uygulayabilirsiniz. Alt kısmına isterseniz lastik örgü isterseniz tor örgü uygulayabilirsiniz. Her iki ile de çok güzel duran bir örgü. Şiş ile yapılan örgü tekniklerinin en yenilerinden biri olan bu modelin, Alıntı Türkçe yapılış videosunda, adım adım yapılışını ve püf noktalarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.

Yoldan Geçenlerin Bile Dikkatini Çeken Yelek Modeli 2

Büyüklere Küçüklere Örgü Modeli Malzemeler

  • Orta kalınlık uygun ip
  •  2,5 yada 3 numara şiş
  • Makas
  • Çakmak

Atlamalı Yelek Örneği Yapılışı

Kaynak: canselin örgü dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu