Tatlı Tarifleri

İçi Dışı Çıtır Özel Tatlı Tarifi

Çok değişik ve inanılmaz bir tarifin daha ayrıntılı yapılışı ile sizlerleyiz. Bu tatlının hem içi çıtır hem dışı çıtır oluyor. Rulo pasta şeklinde hazırlanan tatlı fırın kullanılmadan yapıldığından, fırınsız tatlılardan biri oluyor. B u tatlıyı yaparken milföy hamuru kullanılıyor. Milföy hamurunun harika çıtır kıvamı tatlının lezzetine lezzet katıyor. İlk olarak tatlıyı yapmaya milföy hamurlarını ince şeritler halinde keserek başlıyoruz. Bu milföy parçalarını pişmesi için fırına veriyoruz. Pişen milföyleri yağlı kağıt üzerine aldıktan sonra, hazırlanan muhallebi ile bir sıra milföy dizisi bir sıra muhallebi şeklinde hazırlıyoruz. Yağlı kağıt katlanarak tatlıyı yuvarlak şekil veriyoruz ve dinlenmesi için dolaba kaldırıyoruz. En fazla 2 saat sonra tatlı hazır oluyor. İsterseniz bu akşam iftar sofrası için bu tatlıyı sizlerde yapabilirsiniz. Bu tadına doyulmaz sütlü tatlının ayrıntılı yapılışını ve bütün püf noktalarını Ricette dolci youtube kanalından alıntı videoda izleyerek öğrenebilirsiniz.

Özel Tatlı Tarifi İçin Malzemeler

  • Milföy hamuru 1 paket
  • Yumurta 1 tane
  • Toz şeker şeker
  • Vanilya
  • Biraz un
  • Süt 200 ml
  • Badem parçaları

İçi Dışı Çıtır Sütlü Tatlı Yapılışı

İçi Dışı Çıtır Özel Tatlı Tarifi 2

Milföy hamurlarını ince şeritler halinde kesip, yağlı kağıt serili fırın tepsisine yerleştirip, pişmesi için fırına veriyoruz.

İçi Dışı Çıtır Özel Tatlı Tarifi 3

Yağlı kağıt üzerine alınan milföyleri bir sıra milföy dizerek, bir sıra hazırlanan iç malzemeyi dizerek, 3 yada 4 sıra halinde hazırlayarak tatlıyı hazırlıyoruz. İkram ederken badem dilimleri ile süslenen tatlıyı deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Ricette dolci

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu