Yemek Tarifleri

İlk Kez Göreceğiniz Yapraktan Yemek Tarifi

Salamura yaprakları dondurucuya kaldırırken birazını bu yemeği yapmak için ayırmalısınız. Taze üzüm yapraklarını kullanarak muhteşem lezzetli ve inanılmaz kolay bir yemek tarifi yapabilirsiniz. Ekşimsi tadı ve harika kokusu ile tam bir şifa kaynağı bu yemek. Kış için yapacağınız üzüm yapraklarını hazırlarken biraz kart olanlarını yada biraz şekli bozuk olanları kenara ayırın. Bu yaprakları ortadan iki parçaya kestikten sonra ince ince kesin. Tencerede hazırlanan karışıma bu doğranan yaprakları ekleyerek yemeğimizi pişiriyoruz. Yanına bir salata yada cacık yaparak bu sebze yemeğini ikram edebilirsiniz. Bu doyurucu yemeğin yapılışını ve ayrıntılı malzeme listesini , Çiçekli Mutfağım youtube kanalından alıntı videoda izleyerek hemen deneyebilirsiniz.

Üzüm Yaprağından Yemek Tarifi Yapılışı

İlk Kez Göreceğiniz Yapraktan Yemek Tarifi 1

Yaprakları ince ince doğruyoruz. Doğranan yaprakların fazlasını dolaba kaldırdıktan sonra, canınız her istediğinde bu yemeği yapabilirsiniz. Hafif ve lezzetli tarifi özellikle yaz ayları için bol bol yapabilirsiniz. Şimdiden herkese afiyet olsun.

Kaynak: Çiçekli Mutfağım

Bir Yorum

  1. Bu yemek Çorum/İskilip ilçesinde hemen hemen her evde yüzlerce yıldır pişirilir.Adı YIRTMA yemeğidir.Yapraklar elle yırtılarak hazırlanır.İçine birmiktar kıyma konursa ve sofraya yuka ekmek ve baş soğan ile servis yapılırsa yemesi daha lezzetli olur.Gurme VEDAT MİLÖR bizzat İsklip İlçesine gelerek bu yemeği ve diğer meşhur yöresel lezzetleri tatmıştır.Tv yayın yoluyla da tanıtımını yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu