Tatlı Tarifleri

İnanılmaz Ceviz Kıracağında Yapılan Kurabiye Tarifi

Değişik şekli ile ve kolay şekil verilen bu kurabiye tarifi gören herkesin denediği ve sevdiği tatlı tariflerinden biri. Şekilli kurabiye yapımında genellikle tuz, vanilya, kabartma tozu, un, yumurta, tereyağı ve şeker gibi malzemeler kullanılır. Hamurun elde edilmesinin ardından, hamuru istenilen şekle getirecek kurabiye kalıpları veya şablonlar kullanılır. Kalpli, yıldızlı, hayvan şekilli, çiçekli gibi birçok farklı şekil tercih edilebilir. Kurabiyelerin üzerine renkli şekerler, ve değişil malzemelerle süsleme yapılarak daha çekici bir görünüm elde edilebilir. Bu şekilde hazırlanan kurabiyeler, özel günlerde hediye olarak da tercih edilir veya çocukların doğum günü partilerinde ikram edilir.

Şekilli kurabiyelerin lezzetini koruması ve uzun süre taze kalması için hava almayacak şekilde saklanmaları önemlidir. Havalanması durumunda kurabiyelerin sertleşebileceği veya bayatlayabileceği unutulmamalıdır. Sonuç olarak, şekilli kurabiyeler keyifli ve lezzetli bir atıştırmalık seçeneğidir. Görünümleriyle dikkat çeker, çeşitli şekillerle pişirilir ve özel günlerde veya çocukların doğum günleri için yapabilirsiniz.

Ağızda dağılan ve lezzetine doyamayacağınız ceviz kıracağında kolay tatlı tarifinin ayrıntılı yapılışı ile sizlerleyiz. İsterseniz sade olarak isterseniz kakaolu olarak bu kolay tatlı tarifini yapabilirsiniz. Hatta içine ceviz tada fındıkta ekleyebilirsiniz. Tek porsiyonluk yapıldığından özel günlerinizde, gün toplantılarınızda bu tatlı tarifini yapabilirsiniz. Ceviz kıracağının içinde verilen kolay şekli ile beğeni toplayan bu enfes tatlının youtube kanalından Alıntı videoda ayrıntılı yapılışını izleyerek pişireceklere şimdiden afiye oldun.

Ceviz Kıracağında Kolay Tatlı Tarif Malzemeler

  • 3 bardak un
  • 1 yumurta
  • 1 bardak sıvı yağ
  • 125 gr margarin
  • 1 bardak pudra şekeri
  • 1 bardak nişasta
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 vanilya, kabartma tozu

İnanılmaz Şekilli Kurabiye Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Nefis Sanal Lezzetler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu