Hamur İşi Tarifleri

İnanılmaz Fırça Kullanarak Yapılan Yufkaya Bayılacaksınız

Evde yufka yapma yöntemlerinin en kolaylarından bir tanesi olan fırça ile yapılan yufka tarifini ben görünce çok şaşırdım. Bilinen bütün tekniklerden hem kolay olan hem de daha iyi sonuç veren bu yufkaları sizlerde evinizde tava içinde hazırlayabilirsiniz. Bu tarifi öğrendikten sonra artık dışarıdan yufka almayı eminim sizlerde benim gibi bırakacaksınız. Tülden daha ince kıvamı ile dikkatleri çeken yufkaları isterseniz hemen kullanabilirsiniz. İsterseniz katlayıp buzluğa kaldırabilirsiniz ve canınız her istediği zaman börekler gibi yufka ile yapılan bütün tarifler de bu lezzetli yufkaları kullanabilirsiniz.
Tarifi yapmak için geniş bir kabın içine hamur malzemelerimizi alıp hazırlıyoruz. Krep hamurundan daha akışkan kıvamlı olarak hazırladığımız hamurumuzun çok iyi çırpılmasına ve inanılmaz pürüzsüz olmasına dikkat ediyoruz. Bu şekilde hazırlanan hamurumuzu biraz dinlenmeye bıraktıktan sonra tavayı ocağa alıp ısınmasını bekliyoruz. Hatta hamurumuzu daha pürüzsüz hale getirmek için süzgeçten geçirebilirsiniz. Isınan tavanın içine fırça yardımı ile bu hamurdan sürüyoruz. Katlar halinde sürülen hamurumuzu istediğimiz katlarda ve istediğimiz kalınlıkta hazırladıktan sonra tava içinde her iki tarafını çevirerek yufkamızı pişirip kenara alıyoruz. Bütün yufkalarımızı bu şekilde pişirme tekniğini kullanarak hazırlıyoruz. Hazırlanan yufkalarımızı soğuduktan sonra isterseniz hemen kahvaltı sofraları için iç kısmına kaşar peyniri ve sucuk ekleyerek zarf şeklinde katlayıp tava içinde pişirebilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan tarifleri okul beslenme çantasının kahvaltı sofralarına kadar hazırlayabilirsiniz.
Mini börek olarak hazırlanan ikramlık toplar çok sevilerek yapılacak tariflerinden bir tanesi olacağını düşündüğüm bu hamur işini eminim sizlerde çok seveceksiniz. Deneyeceklere kolay gelsin.

İnanılmaz Fırça Kullanarak Yapılan Yufkaya Bayılacaksınız 2

Fırça Kullanarak Yapılan Yufka için Malzemeler

  • un – 2,5 su bardağı
  • ılık su – 2,5 su bardağı (dikkatli ekleyelim )
  • tuz – 1 tatlı kaşığı
  • 2 yemek kaşığı sıvıyağ

Fırça Kullanarak Yufka Nasıl Yapılır?

Kaynak Youtube : TUBA ÖZMEN KOCAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu