Yelek Modelleri

Kabartmalı Ve Desenli Küçüklere Büyüklere Yelek Modeli

Kabartmalı örgü modeli teknikleri, örgüde farklı kabartma ve desenler oluşturmak için kullanılan yöntemlerdir. İşte bazı kabartmalı örgü modeli teknikleri:

1. Kabartma örgü: Bu teknikte, örgüde 2 veya daha fazla ilmeği bir araya getirerek kabartma oluşturulur. Bir ilmeği örmek yerine, ilmekler alınır ve onları bir araya getirerek farklı desenler ve kabartmalar elde edilir.

2. Ters örgü: Ters örme, düz örgüye göre tersine yapılan bir tekniktir. Bu şekilde örülen örgülerde, düz örgüye göre daha belirgin ve çıkıntılı bir desen oluşur.

3. Kabarık örgü (kıvrık, kabarcık, noktalı örgü): Bu teknikte, belirli bir ilmek veya sıra üzerinde ek ilmekler oluşturarak kabartma oluşturulur. Bu ek ilmekler, sonradan örülerek kabarık bir görünüm sağlar.

4. Şişle örme (koltuk minderi, kalpli ya da desenli örgü): Özel bir örgü tekniği olan şişle örme, özel şişler veya örgü aletleri kullanılarak örülen bir tekniktir. Bu teknikle farklı desenlere ve kabartmalara sahip örgüler yapabilirsiniz.

Bu sadece bazı kabartmalı örgü modeli teknikleri örnekleridir. Örgü dünyasında birçok farklı teknik bulunmaktadır ve her biri farklı desenler ve kabartmalar oluşturmanıza olanak tanır. Örgü kitapları, dergileri veya örgü toplulukları da daha fazla teknik ve desen keşfetmeniz için size yardımcı olabilir.

Daha çok anne yelek örneği olarak, ya da özellikle erkek bebek yelek modellerini de çok kullanılan örgü modellerinden biri olan yapılışını sorsanız kimsenin söylemek istemeyeceği bu güzel örneğin kolay yapılışını herkes bilsin diye sizlerle paylaşıyoruz. Örneğimizde yaparken iki tane şiş kullanıyoruz. Bu şişleri hepimizin kalınlığına göre seçebiliriz. Alize Angora iple yapılan örgüler de şiş seçimini en fazla 3 numaraya kadar yapabilirsiniz. Eğer bebeğe yönü ya da daha kalın yün ipler tercih edecekseniz. Şiş seçimini 4 numaraya kadar ayarlayabilirsiniz. örnek ters yüzden kurulan tor üzerinde çaprazlar halinde hazırlanan tam bir görsel şölen, şiş örgü olduğu için kolay kolay sarkma yapmayan şekli ise kolay kolay bozulmayan bir yelek örneği. Çok sıkı örülmesi önemli eğer örneği sıkı öderseniz, örnek kendini göstermeyecektir. Bir de model güzel durmayacaktır. Daha çok erkek örgülerine erkek bebek yelek modellerine ya da büyük erkekler için süveter modellerini çok modeli olarak çok yakıştırdım, bu şiş örgü modelinin yapılışı da gerçekten kolay. Sizler de kolayca yapabilirim diye adım adım ayrıntılı yapılışını ve bütün püf noktalarını anlatan açıklamalı videoyu da sizlerle paylaşıyoruz. Eğer siz de değişik örgüler ile güzel modeller yapmak istiyorsanız bizi takip edebilirsiniz. Bu gösterişli örneği denecek herkese şimdiden kolay gelsin.

Yapılışını S 2orsan Söylenmeyen Yelek Modeli

Yırtık Pırtık Örgü Modeli İçin Gerekenler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 3,5 numara şiş
  • Makas

Kabartmalı Ve Desenli Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak: canselin örgü dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu