Tatlı Tarifleri

Kapış Kapış Bitecek İnanılmaz Değişik Kurabiye Tarifi

Kapış kapış anında bitecek iç iç dolgulu olarak hazırlanan bu kurabiye tarifinin lezzeti ve görüntüsü beğenileri topluyor. Herkesin yapabileceği kolaylıkta olan tam bir görsel şölen kurabiyeye özellikle özel günler için hazırlanan ikramlık toplar için yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Bir oturuşta kaç tane yediğinizi saymakta zorlanacağınız tadı damaklarda kalacak kurabiyemizi yapmak için hamurumuzu hazırlayarak işleme başlıyoruz.
Kurabiye hamurumuzu geniş bir kabın içinde yoğurarak hazırlıyoruz. Yumuşak kıvamlı ele bulaşmayan şekilde hazırlanan kurabiyemizi hazırladıktan sonra içine bir fincan damla çikolata dökerek hamura son şeklini veriyoruz. Hazırladığımız hamurlarımızı küçük parçalar halinde bölüp bir tabağın içine alıyoruz. Hamurdan biraz parça ayırmayı da unutmuyoruz. Kurabiye kalıbının içine yerleştirdiğimiz hamurlarımızı elimizle bastırarak iki yana açıp oyuk hale gelmesini sağlıyoruz. Bu işlem için isterseniz bir aparat ya da sarımsak ezeceği gibi değişik malzemeler de kullanabilirsiniz. Kurabiye hamurunun orta kısmına kahvaltılık çikolatadan ekledikten sonra hamurlarımızın üst kısmını ayırdığımız hamur parçalarından küçük parçalar koparıp elimizle açarak kapatıyoruz. Bütün kurabiyelerimizi bu şekilde hazırlıyoruz. Hazırlanan kurabiyelerimizi pişmesi için fırına veriyoruz. Piştikten sonra servis tabağına aldığımız kurabiyeleri istediğiniz gibi süsleyerek ikram edebilirsiniz. Hem görülmeye hem de denemeye değer tatlı tariflerinden bir tanesi.
Sizlerle kolay yapılan ve harika şekli ve görüntüsü ile dikkatleri çeken bu tatlıyı eminim çok seveceksiniz. Şimdiden deneyecek herkese afiyet olsun.

Kapış Kapış Bitecek İnanılmaz Değişik Kurabiye Tarifi 2

İnanılmaz Değişik Kurabiye Tarifi için Malzemeler

  • tereyağı veya margarin – 150 gr
  • Şeker – 100 gr
  • Yumurta – 1 adet
  • 1 paket vanilin (5 gr)
  • 3 gr kabartma tozu
  • un – 2 buçuk bardak (280 gr)
  • sütlü çikolata – 75 gr
  • beyaz çikolata – 75 gr
  • Sürülebilir çikolata

Kapış Kapış Bitecek Değişik Kurabiye Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube : Farklı Yemek Tarifleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu