Kaş Şekilleri Nasıl Olmalı?

Kaşlar yüzün anlamını ve yüzdeki hataları ele verir, yaşı ortaya koyar. Bu sebepten yüz şekline göre kaşın olması çok önemlidir . Doğru yüze doğru kaş şeklini vermek için yazımızı okumalısınız. Kaş yüzün anlamını da değiştirir. Yüzün anlamını ortaya çıkaran ve makyajda da normalde de yüzde ilk göze çarpan kaştır. Kaşa yanlış şekil vermek yüzün yorgun, yaşlı ve yüz hatalarını tamamen ortaya çıkarmak demektir. İşin uzmanlarının yüzde izledikleri kaşa şekil verilirken bir kaş formatı vardır. Bu format kaş şekliniz yada yüz şekliniz ne olursa olsun değişmez. İşte bu kaş formatını sizlerle paylaşıyorum. Evinizde kalem yardımı ile kaşınızın şekline belirleye bilir kaşınıza doğru şekli verebilirsiniz.

Yani:

  • Düz kaş yüzünüze üzgün bir ifade katarken,
  • Yüksek ve sivri kaş saldırganlık,
  • Çok yuvarlak kaş ise boş bir ifade verir

Kare yüz şekline göre kaş: Kaş yüz hatalarını kapattığından hafif kavisli kaşlar seçenek edilmelidir. Hafif kavis  zarif görüntü ve alımlı bir yüz ortaya çıkaracaktır.

Oval yüz şekline : Gözlerini olabildiğince uzun kullanmalıdır. Kuyruklu ve uzun kaş modellerini tercih etmelidirler. Bu tip kaş yüzü olduğundan daha uzun gösterir.

Kalp yüz şekline : Dengeli kaş anlamına gelir bu yüz ve  kalın olmasına dikkat etmelidirler. Kaşlar kısa ve kalın olmalıdır. Çene zaten dar olduğundan kaşların çenenizi daha da dar göstermemesi için kısa kullanılması gerektiğine dikkat edilmesi ve denge unsuru olarak da kalın bırakılması gerekir.

Yuvarlak yüz şekline: Sivri kaş demektir.  sivri ve kavisli kaşlardır. Kaşlarda kavisi yaparken sivrilik verilmelidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu