Yelek Modelleri

Zor Bulacağınız Kabartmalı Desenli Ağır Yelek Modeli

Şiş örgü yelek modelleri içinde, en iddialı ve en gösterişlilerinden bir tanesi olan, kendinden kabartmalı bir yelek modelinin ayrıntılı ve kolay yapılışı ile karşınızdayız. Sadece büyükler için yapacağınız örgülerde değil, küçükler için yapacağınız her çeşit örgüde de kullanabileceğiniz, bu ağır şiş örgü yelek modelini kış aylarında bere modellerinde yada şal modellerinde de uygulayabilirsiniz.
Kendinden kabartmalı görüntüsü ile dikkatleri çeken, 3D örgü tekniklerinden bir tanesi olan, güzel örgü modeli gören örmek isteyecek diye düşünüyorum. Kendisi ağır model olduğu için açık renklerdeki ipler tercih ederseniz daha güzel durduğunu göreceksiniz. Bebek örgülerinde, bebek yelek modellerinde mutlaka uygulamalısınız. Özellikle hem kız bebekler için yapılan, hem de erkek bebekler için yapacağınız bebek battaniye örneklerinde, yapacağınız bebeğin cinsiyetine uygun renklerde örebilirsiniz. Battaniyeyi tamamlamak için iç kısmına Astar olarak polar dikerek örgü tamamlayabilirsiniz. Kolay yapılış tekniğini kullanarak yelek modelleri öreceksiniz, taban kısmına lastik örgü uygulamanızı tavsiye ederim. Lastik örgü seçiminde de çeyizlik örgüleri çok yakışan cilveli  lastik modelini, yada bağlamalı lastik modeli uygulayabilirsiniz.
Her şeyi ile görülmeye değer ve denemeye değer örgülerden bir tanesi olan, bu son moda2022 yelek örneklerinden çok beğenilen, 2023 yelek modelini örecekleri kolay gelsin.

GÖRMELİSİNİZ: 1 Yumaktan 1 Günde Biten Dikişsiz Yelek Modeli

Zor Bulacağınız Kabartmalı Desenli Ağır Yelek Modeli 2

Zor Bulacağınız Ağır Yelek Modeli Malzemeler

  • 3 yada 3,5 numara şiş
  • Alize yada Himalaya ip
  • Makas
  • Dikmek için iğne

Zor Bulacağınız Ağır Yelek Örneği Yapılışı

Kaynak: Örgü Güneşi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu