Yemek Tarifleri

Kısa Zamanda Hazır 5 Çeşit İftar Menüsü Tarifi

Ramazan ayında iftar menüsü fikri olarak- en lezzetli ve en kolay tarifleri sizlerle paylaşıyoruz. Nihayet ramazan ayına kavuştuk. Birliğin beraberliğin simgesi olan on bir ayın sultanı ramazan ayı için yapabileceğiniz harika bir iftar menüsü ile sizlerleyiz. Kısa zamanda yapılan, çok zaman harcamadan sofraya gelen bu menüde, sağlıklı ve lezzetli yemek tariflerini göreceksiniz.
İlk olarak yemeğe çorbayı anlatmaya başlayayım. Hiç yayla çorbasını tavuk suyu ile yapmayı denediniz mi bilmem, ama bu videoda bu harika çorba tarifini izleyerek öğreneceksiniz. Fırında yapılan ana yemek olan tepsi köftesine siz ve sevdikleriniz bayılacak. Pilav olmazsa olmaz tabi ki. Bu tarifte pilavı bol sebzeli yapmayı öğreneceksiniz. Bu şekilde hazırlanan pilav gerçekten damak çatlatıyor. Acılı ezme yapmak beceri ister.
Bu videoda zor tariflerden acılı ezme tarifi ile şakşuka tarifinin kolay yapılışını izleyerek öğrenebileceksiniz. Çok malzeme gerektirmeyen ve çok zaman almadan harcamadan hazırlanan bu yemek tariflerinin hepsinin, bütün püf noktaları ile yapılışını, Seval Mutfakta youtube kanalının hazırladığı alıntı videoda izleyerek hemen yapabilirsiniz.
GÖRMELİSİNİZ: İftara Şahane Ana Yemek Tarifi

5 Çeşit İlk İftar Menüsü Tarifi 3

5 Çeşit İftar Menüsü Tarifi Malzemeler

  • Fırında tepsi köftesi tarifi
  • Şehriyeli tavuk sulu yayla çorbası
  • Bol Sebzeli pirinç pilav
  • Acılı ezme tarifi
  • Şakşuka tarifi

Çeşit Çeşit Yemek Tarifleri Yapılışı

Kaynak Youtube: Seval Mutfakta
Kaynak:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu