2023 Lif Modelleri Ve Yapılışları

2023 Lif Modelleri Ve Yapılışları
A+
A-

İstediğiniz renklerde yapabileceğiniz bu değişik lif modellerini beğeneceğinizden eminim. Eğer lif örneklerini yaparken takıldığınız yer olursa sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Değişik ve de farklı bir lif örneği bu çiçek yada papatya lif modeli. Üste halka örerek de asma kolaylığı sağlayan bu lif modelini, genç kızların çeyizlerinde göz kamaştıracaktır.

Geçenlerde hediyelik ördüm. Resimde beğenmemiştim ama yapınca herkes model isteriz dedi durdu. Değişik model arayanlar ve yapıp satan arkadaşlar için değişik bir lif modeli. Hele yapıp satıyorsanız bu modelden çok para kazanacaksınız eminim. Sakallı yada simli ipten yaparsanız daha da farklı olacak bu lif modelini, bebe yünü ile örerek bebekleriniz içinde kullanabilirsiniz. En yeni lif modelleri, lif modelleri yapılışı, lif modelleri ve yapılışı, değişik lif modelleri, değişik lif modelleri, yuvarlak lif modelleri, çiçekli lif modelleri, anlatımlı lif modelleri, çiçekli lif modelleri, lif modelleri ve yapılışları, kalpli lif modelleri, örgü lif modelleri, lif modelleri açıklamalı, gelin damat lif modelleri…

Yıldız Lif yapılışı

Çok beğenilen yıldızlı lifin resimli anlatımı ile yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. Bu yıldız lif örneğinden tutacak yapanlarda çok var. Sizler için iki ayrı yapılışı paylaşıyorum. Yaratıcılık sizden yapılışı bizden.

Fırfırlı Lif Nasıl Yapılır?

Dört parçayı dilediğiniz boyda, renkte yapıyor sonra birleştiriyorsunuz.Kenara ve ortaya ise resimde görüldüğü gibi ya dondurma çubuğu yada kalem kullanarak bir yere istediğiniz fırfırın yoğunluğuna göre 4 yada beş batarak fırfırımızı yapıyoruz. Fırfırın uçlarına farklı renkle sık iğne giderseniz çok güzel oluyor.

Eldiven Lif Modelleri Ve Yapılışı

Özellikle bebeklerde çok kullanılan eldiven lif modellerinden en değişik ve en farklı olanı sizler için aradım ve buldum. Kalan parça iplerinizi değerlendirirken çeyizinize de katkıda bulunacaksınız. Geri dönüşüm ve yenilemenin gündemde olduğu son senelerde böylesi kullanışlı modeller çok lazım. İstediğiniz iplerden yapabilirsiniz, hatta simli, sakallı ip çok yakışıyor böylesi değişik modellere. Model ilk bakışta karışık gibi görünse de resimleri takip ederek kolayca yapacağınızdan eminim. Artık kadın programlarında da değişik modeller görmek mümkün olsa da lif modeli ben hiç görmedim. Çeyizlerin vazgeçilmezi lif örneklerinize bir yenisi de benden olsun istedim.

Kalpli Lifin Yapılışı

Lif ipi ile istenilen renklerde ve boyda 4 ayrı parçadan oluşan oldukça şık ve gelin bohçalarında ve çeyizlerde çok kullanılan lif modellerinden olan kalpli lifin yapılışını resimli olarak paylaşıyoruz. Dört tane kalp modelinden oluşan ve bu kalpleri birleştirerek yaptığınız bu kalpli lif modeli geçen sene çeyizlik lif modellerinde en çok aranan kalp lif modellerinden oldu. Yakın çekim resimler ile istediğiniz renklerde bu kalpli lif modelini yapabilir ve orta kısmına yapacağınız katmerli çiçek ile lifi tamamlayabilirsiniz.

Çiçekli Lif Modelleri Ve Yapılışı

Çiçekli lif modelleri çok var bu örneğe benzeyen. Fakat bu çiçekli lif iki kat örülmüyor. Öyle iki renklerde yapmanıza gerek yok illa. Elinizdeki parça ipleri değerlendirmek içinde örebileceğiniz çiçekli  değişik lif örneği çok şık çok kolay da yapılışa sahip. İşte adım adım resimler ile anlatılmış bu değişik lif modelinin yapılışında hiç zorlamayacaksınız. Çeyizlerde yada hediyelik olarak daha çok kullanılan bu değişik çiçekli lif yapılışını beğeneceğinizden eminim.

Hayvanlı Horoz Lif

değişik lif modelleri çok konuşulmakta. Bende çok beğenmiş ve bu horozlu lif modelini yapmıştım. Taban kısmının rengini yeşil yaptım ki çimenlerde olduğu belli olsun. Yakın çektiğim resimler ile sizler de horozlu lif modelini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz.

Hayvanlı Ördekli lif modelleri

Çeyizlik lif modellerinden bohçalık liflerden olan çok kullanılan ördek lif modelinin istediğiniz renklerde yapabilesiniz diye yakın çekim bir çok resmini de sizler le paylaşıyorum.

Elbise Lif Modelleri

Kenar kısımlarını ve yaka kısmını sakallı ip ile yapılan bu değişik elbise lif modeli tam çeyizlik lif modellerinden. Yaka kısmını yapılırken zorlanılan bu elbise lifin yaka kısmını ayrı olarak yakın plan çektim resmini. Yıldız şeklindeki lif modelini istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri ve en yeni lif modellerin den olan bu değişik ve şık yıldız lif örneğinin kollarının her birine çiçek yapmak çok iyi bir fikir olmuş.

Gelin Damat Lifi Yapılışı

Son senelerde püsküllü lif yada gelin damat lifi olarak bilinen lifi yapmak isteyenler için yapılışını anlatan resimleri suzan hanımın lifleri eşliğinde sizler le paylaşıyoruz. Banyo sabun bezi örneklerini kendi düğün resimlerinize benzeterek bohçalara yada gelin lifi olarak yapmak mümkün.

Değişik çiçekli lif modelleri

Özellikle çerçeve lif modeli bu sene en çok satılan ve yapılan lif modellerinden. Bu değişik lif örneğinin orta kısmındaki boşluğa genç çiftlerin baş harflerini yazmak çok iyi bir fikirdi ve ben bu çiçekli lif örneğinden çok yaptım. Özellikle bohçalık lif modeli olarak kullanılmakta bu lif.

Çilek Kese Lif Yapılışı

Banyo için yapılan sabun bezi yada lif örneklerinin en kullanışlı olan modelleri kese şeklinde elin geçirilmesi şeklinde yapılan liflerdir. Bu el işi modeli genellikle bebek lifi modellerinde kullanılır. Elden kayma olayı olmadığından oldukça kolay bebeği yıkama sağlar. Son zamanlarda çok gündemde olan moda lif modelleri içinde çilek lif olarak bilinen çilek şeklindeki bu lif. Yapılışını f-golal çeyizde bulduğum bu el işini sizler istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Anlatımlı pek çok el işinin en yeni örneklerini sizlerle her zaman paylaşmaya çalışıyoruz. Kolay yapılışı ile yeni lif öğrenenlerin bile yapabileceği bir el işi modeli.

Çiçekli Renkli Lif Yapılışı

İki renkli yada tek renkli olarak olarak örebileceğiniz çiçekli lifi her yerde görüyordum da yapılışını bilmiyordum. Nette dolaşırken yapılışını görünce yapılışının anlatıldığı resimlerle çiçekli lifi sizlerle paylaşmak istedim. Yaratıcılığınızı kullanarak çiçekleri rengarenk yani hepsini farklı renklerde yapabilirsiniz bu çiçekli lifin. Üç ayaklı life çok benzeyen yapılışa sahip bu lifi ben çok beğendim.

95 Çiçekli Lif Yapılışı

Değişikmi değişik bir lif modeli. Tam 95 çiçekten oluşmakta. Bende adına 95 çiçekli lif dedim. Motifleri istediğiniz renklerde ve istediğiniz boyda yaparak birleştirerek yapacağınız bu lif modeli hem çok farklı hemde çok güzel. Özellikle çeyizlerde çok kullanılan lif modellerine bir yenisini eklemek, farklı olmak isteyenler için harika bir örnek.

Diğer Lif Modelleri

Yorumlar

  1. arzuman dedi ki:

    kızlı örneğin yapılışı nasıl