Modası Hiç Geçmeyen Ağır Ve Gösterişli Çanakkale Yelek Modeli

Modası Hiç Geçmeyen Ağır Ve Gösterişli Çanakkale Yelek Modeli
A+
A-

Burgulu yelek modelleri son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Bu tarz yelekler genellikle örgü veya kaz ayağı deseni ile yapılmaktadır. Burgulu yelekler, sıcak tutucu özellikleri ve şık görünümleriyle dikkat çekerler. Bu tarz yelekleri kendiniz örebilir veya hazır olarak satın alabilirsiniz. Farklı renklerde ve örgü tekniklerinde bulunan burgulu yelekleri, günlük hayatta veya özel etkinliklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Burgulu Çanakkale yelek modeli, geleneksel Türk motiflerinden esinlenerek tasarlanmış olan bir örgü modelidir. Bu modelde genellikle burgu örgü tekniği kullanılır ve yeleğin ön kısmında çeşitli desenler oluşturulur. Çanakkale yeleği olarak adlandırılmasının sebebi ise Çanakkale’nin kültürel mirasını yansıtmasıdır.

Burgulu Çanakkale yelekleri genellikle kalın örgü ipleri kullanılarak örülür. Kalın iplikler kullanıldığı için yelekler sıcak tutma özelliğine sahiptir. Ayrıca dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Bu modelde her renkten iplik kullanılarak farklı desenler oluşturulabilir. Tarzınıza ve zevkinize uygun renkleri seçerek, özgün bir görünüm elde edebilirsiniz. Burgulu Çanakkale yelekleri, soğuk havalarda giyilebileceği gibi, şık bir kombin tamamlayıcısı olarak da tercih edilebilir.
Şiş ile yapılan bayan örgü yelek modellerinin en yeni ve en değişik modellerini genellikle ayrıntılı yapılışı ile sizler le paylaşıyoruz. Kaynana öremez gelin giyemez yelek modeli olarak yada Çanakkale burgusu modeli olarak bilinen bu örneğin değişik şeklinde yapılmış hali ile burgulu Çanakkale örneğinin yapılışını merak edenler için yakın çekim alıntı resimleri ile sizlerle paylaşıyoruz. Fikir olması için normal Çanakkale modeli ile burgulu olan yelek modelini de sizlerle paylaşıyoruz. Kim yapmış bilmediğim için sizler le paylaşamıyorum ama yapanın ellerine sağlık.

Modası Hiç Geçmeyen Ağır Ve Gösterişli Çanakkale Yelek Modeli 1

Ağır Ve Gösterişli Çanakkale Yelek Örneği Malzemeler

  • Alize yada Angora ip
  • Uygun kalınlıkta şiş
  • Makas
  • Orlon iğnesi
  • Yelek düğmeleri

Modası Hiç Geçmeyen Şiş Yelek Modeli Yapılışı

Kaynak Youtube: Gönülden Örgüler

Yorumlar

  1. Burak Ünaldı dedi ki:

    modelinizi çok beğendik ama yapamadık açıklamanızı bekliyoruz lütfen bize yardım edin