Nasıl Yapıldığına İnanamayacaksınız Leziz Börek Tarifi

Tek porsiyonluk olarak hazırlanan mini böreklerden en lezzetli ve en kolayını herkes kolayca yapabilsin diye karşınızdayız. Bu hamur işi tarifini yaparken yapılış tekniğinin kolaylığı hemen dikkatleri çekmekte. Hazırlanan hamurların yağın içinde bekletilmesi ile hamurların tam kıvam alması sağlanıyor. Bu şekilde hazırlanan hamurlarımızı oklava ya da merdane kullanmadan elimiz ile açıyoruz. Hatta o kadar kolay açılan bir tarif ortaya çıkıyor ki tülden daha ince yufkaları bu şekilde açabilirsiniz. Böreği bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Son günlerin en gözde börek yapma tekniğini sizlerde daha denemediyseniz hemen deneyebilirsiniz.
El ile açılan yufkaların kenar kısımlarını içe doğru katladıktan sonra son olarak üst kısmını içe doğru katlayıp iç malzemesini içine dolduruyoruz. Sonrasında ise bu tül inceliğindeki yufkamızı rulo şeklinde sarmaya devam ediyoruz. Sarılan yufkaları kendi etrafında döndürdükten sonra yağlı kağıt serili fırın tepsisine diziyoruz. İsterseniz tepsi böreği olarak da yapabilirsiniz. Bunun için böreğin orta kısmına yufkaları koyup kendi etrafında döndürerek tepsiyi dolduruyoruz. Tepsi dolana kadar bu işlemi tekrarlıyoruz. Üst kısmına isterseniz biraz yağ, istersen de yumurta sarısı sürdüğümüz böreğimizi susam ya da Haşhaş gibi değişik malzemeler ile tatlandırdıktan sonra pişmesi için fırına veriyoruz.

Nasıl Yapıldığına İnanamayacaksınız Leziz Börek Tarifi 2

Farklı Leziz Börek Tarifi için Malzemeler

  • 7 Su bardağı Un
  • 3 Su bardağı Su
  • 1.5 tatlı kaşığı Tuz

İç Dolgusu İçin

  • 500 gram Ispanak
  • 2 Adet soğan
  • 1.5 tatlı Kaşığı Tuz
  • 1 Su Bardağı Sıvı yağ
  • 100 gram Tereyağı Yada Margarin

Farklı Leziz Börek Tarifi Yapılışı

Her şeyi ile beğeni toplayan ve tadı damaklarda kalacak olan bu hamur işini sizlerde yapmak için zaman kaybetmeyin derim. Herkese Şimdiden afiyet olsun

Kaynak Youtube: Nuray TÜRK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu