Nimet Güngör 7 Güllü Hırka

Nimet Güngör 7 Güllü Hırka
A+
A-

Derya baykal ın bu gün ki programında nimet güngörün yaptığı 7 güllü, balık kılçığı modelli hırka gerçekten harika. İster büyükler için isterseniz de küçükler için yapabileceğiniz nimet güngör ün yedi güllü hırkasını son zamanlarda gelin yada lohusa hırkası olarak yapmak çok moda.

Merserize 3 no şiş ile yapılan hırkaya  arka için 253 ilmek atarak başlıyoruz. Balık kılçığı modeli için önce kenar ilmeği örüyoruz, yalnız bu modelin özellik fantazi lastikte olduğu gibi arkadan alarak öreceğiz örgümüzü ki örgü sarkmasın. 1 ters 1 düz 1 ters ip önde 1 taneyi düz örer gibi örmeden alıyoruz.   Sonraki 2 ilmeği beraber düz örüyoruz. Örmediğimiz ilmeği üsten aşırıp bir dolayıp şişe yine 1 ters 1 düz olarak devam ediyoruz.  Ters sırada ise ters ters düz düz örülüyor.

Balık kılçığı örneği bitince diğer örnek için 2 ters 5 düz 2 ters olarak 5 sıra örüyoruz. Sonra 2 ters örüp 2 düz örüp ortadaki 1 ilmeği 5 sıra söküp sonra o ilmeği alttan alıp normal örüp 2 düz 2 ters olarak devam. Bu sökme işlemini 5 sırada bir yapıyoruz.

Yorumlar

 1. yunus emre dedi ki:

  bu siteden satın alabilirsiniz

  https://www.facebook.com/gungornigmet

 2. Makbule Buyukbayrak dedi ki:

  7gullu hırkayı sipariş vermek istiyorum sizinle nasil irtibata geçebilirim .

 3. Makbule Buyukbayrak dedi ki:

  7gullu hırkadan size sipariş vermek istiyorum sizinle nasil irtibata geçebilirim lutfen bana bildirirseniz memnun olurum.

 4. mevlüde dedi ki:

  ellerinize sağlık çok güzel hırka modeli, hırkanın resmini daha güzel anlaşılır şekilde koyarsanız bizde örneği çıkarırız. :)