Nohut Suyu İle Zayıflamak

Nohut Suyu İle Zayıflamak
A+
A-

Zayıflamak ve incelmek için Güzellik ve Şifalı Bitkiler Uzmanı Şems Aslan tarafından verilen iki tane bitkisel zayıflama kürünü sizlerle paylaşacağız. Bitkisel zayıflama kadınların ilgi gösterdikleri bir konu ve sağlıklı bir kilo verme deneyimi için bitkilerden faydalanmak açıkçası oldukça akıllıca bir yok. Şimdi Sn. Sems Aslan hanım efendinin bitkisel zayıflama kürüne bir göz atalım.

1) Şems Aslan’dan 2 günde 5 kilo verdiren Hipokrat Kahvesi (Hipokrat Çayı) bitkisel zayıflama kürü:

Şems Aslan, kış aylarında hanımların fazla kilo sorunu ile baş başa kaldığını söyleyerek yaza hazırlık amacıyla uygulanabilecek olan, kırmızı pancar, havuç ve elma suyundan oluşan bir sebze meyve suyu kürü tavsiye ediyor.

Formül oldukça basit ve pek zahmet gerektirmiyor:

1) Şems Aslan hipokrat kahvesi :

Bknz. Hipokrat kahvesi

2) Şems Aslan Nohut Suyu Kürü

Şems Aslan tarafından önerilen bir diğer kür ise nohut çayı ya da nohut suyu olarak bilinen zayıflatan içecektir. Zaten Şems Aslan denince akla zayıflatan içecekler ile meyve ve sebze detoks kürleri geliyor.
Nohutun faydaları, içerisinde bolca bulundurduğu vitaminler ve mineral maddeler nedeniyle bir çok derde şifa olacak nitelikte. Bunun yanında nohut yemek zayıflatır mı derseniz, içerisinde zengin lifler bulunan yiyecekler arasında olduğundan dolayı tokluk veriyor ve metabolizmayı hızlandırıyor. Kısacası nohut suyunun faydaları yararları da nohutun sağlığa faydaları ile aynıdır. Gelelim Nohut Çayı tarifine:

Nohut suyu – çayı için gereken malzemeler:

* 1 avuç dolusu kuru nohut,
* 2 su bardağı sıcak su,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bir gece önceden kuru nohutları kapaklı bir kavanozun içerisine koyup içerisine 400 ml su ilave ediyoruz ve kapağı kapatarak sabaha kadar bekletiyoruz. Sabahları bu nohut suyunu kahvaltıdan 30 dk önce için. Nohut suyu ile zayıflama kürü 1 haftalık kürlerdendir ve uygulandıktan sonra 1 hafta da ara verilir. Dilerseniz aradan sonra tekrar uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.