Panço Modelleri Ve Yapılışı

Panço Modelleri Ve Yapılışı
A+
A-

Bu gün günlerden Nurgün Tezcan günü. Derya Baykal‘ın programı Deryanın Dünyasına katılan Nurgün hanımın yaptığı örgü modelleri hem çok kolay hemde çok kullanışlı oluyor.

Nurgün Tezcan 90 – 170 Panço Yapılışı

İşte bu panço modeli gibi. Düz örgü ile 90 na 170 ölçüsünde yapılan bu pançoyu tam 15 değişik şekillerde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yapılan ve hint pançosu olarak bilinen bir panço modelini daha paylaşmak istedim. Bu modeli de 10 ilmek ile başlayıp bu değişik ip ile 200 sıra örüp görüldüğü gibi dikerek yapabilirsiniz.

Üç Parça Panço Yapılışı – Nurgün Tezcan

Derya baykal ın programı derya nın dünyasında ekranlara gelen örgü ustası nurgün hanım bu günde harika bir örgü yaptı. 3 parçadan oluşan hem yelek hem de panço olarak kullanılabilen 3 parça yelek modelini çok beğendim. Yapılışı çok kolay olan bu 3 parça örgüyü ister yelek isterseniz de panço olarak kullanabilirsiniz. Yanların iki parçası  80 ilmekten başlanıp 5 no şiş ile tamamlanıyor. İki buçuk metre kadar örülüyor. Kişiye göre iki yanın ilmek sayısı azaltırıp çoğaltılabiliyor. Sadece ön parçanın sayısı değişmeyecek. 40 ilmek ile başlanıp uzunca örülen ön parça kapişon bölümü olduğundan daha uzun  örülüyor. Nurgün tezcan nın yaptığı örgüler kolaylıkları ile çok biliniyor. Üç parçadan oluşan yelekli panço modeli oldukça şık bir model. Derya baykal ın programı deryanın dünyasında nurgün tezcan hanım ın bu gün yaptığı yani 10 şubatta yaptığı panço üç parça yelek modeli özellikle mevsimlik kullanmak için oldukça ideal. Nurgün hanım ın hazırladığı şemalı resimler ile yapılışını ve na kadar öreceğinizi bu resimlerde göre bilirsiniz.  Ön parçaların ikisi de 1. 70 cm örülecek.

Yorumlar

 1. ebru bozkurt dedi ki:

  Çok beğendim acilen yapmaya başladım. 7 numara şişler uygun olurmu.

 2. Çisem dedi ki:

  Panço modeli çok güzel fakat ben ortadaki parçanın nasıl dikileceğini anlayamadım yardım edebilecek biri varmı??

 3. ferda duran dedi ki:

  Ben hemem ip aldim basladim
  fakat bir tuhaflik var
  100gr iple ancak 20 cm ćikti
  yani 600gr olmasi mümkün degil
  yoksa bendemi bir hata var
  lütfen yardim bekliyorum

 4. inci ilmen dedi ki:

  bu panço çok hoşuma gitti
  bende yapmak istiyorum