Gelinlik Modelleri

Pembe Gelinlik Çeşitleri

Biraz farklı ve renkli bir stile sahip olanlar, iş gelinliklerini seçmeye gelince hemen klasik kutunun yani modellerin dışında düşünmeye başlar ve gelinliklerinin nevi şahıslarına münhasır özel ve değişik bir yanı olsun isterler!

Bunu nereden mi biliyorum, çünkü ben de o gelinlerden biriydim gelinliğimin kabarık etek bölümünün aralarında pembeler ve lilalar vardı beyazın yanı sıra! Tabii ki bu trendler bize gelene değin daha doğrusu biz ölümlü normal insanlar bu trendleri uygulamaya cesaret edene değin çoktan Hollywood bu trendleri yakalamış ve almış başını da gitmiş bir halde oluyor!

Nitekim senelerden beri Hollywood yıldızlarından birçoğu gelinlik seçimlerinde pembeyi cesurca kullanıyor. Sanırım bu konunun vay canına pembeli gelinlik diye dünya basınına ilk düşen örneklerinden biri şarkıcı ve modacı Gwen Stefani’nin gelinliğiydi. Christian Dior imzalı etek ucu ombre pembe efektli bir gelinlik giyen Gwen, herkesin ağzının bir karış açık kalmasını sağlamıştı.

Hadi Gwen bir müziğin haşarı kızı konumunda çılgın bir stardı diyelim…

Son yıllarda evlenen ve seçimini pembeli gelinliklerden yana kullanan ünlü yıldızlar arasında Valentino imzalı büyüleyici gelinliği ile Anne Hathaway, Giambattista Valli imzalı bol pembeli gelinliği ile Jessica Biel, Monique Lhuiller tasarımı zarif uçuk pembe gelinliği ile Reese Witherspoon bulunuyor.

Yani pembe gelinlik trendi artık günümüzde yalnızca çılgın gelinlerin arzı değil, artık romantik, zarif ve modern gelinlerin de hedefinde olan bir seçenek!

Gelinlerin taze, romantik ve sevimli imajlarına zarif bir şekilde beyazla kol kola eşlik eden uçuk pembe tonlar doğrusu gelinliğe bir hareket katmak, tatlı bir farklılık yakalamak ve sıcak tonlarda bir gelinlik imajı çizmek için bizce dahiyane bir çözüm gibi görünüyor.

Madalyonun öbür yüzüne bakacak olursak ana renk olarak pembenin tercih edildiği ve bolca koyu tonda pembenin yer aldığı modellerde, klasik gelinlik imajının kaybolduğuna ve tasarımın bir gelinlikten ziyade bir gece elbisesine dönüştüğüne şahit oluyoruz.

Dolayısı ile pembesiz yaşayamam gelinliğimde de mutlaka biraz pembe olmalı diyen bir gelinseniz, bu değişik renk tercihinizi dozunda ve mümkün mertebe açık tonlarda kullanmaya ve gelinliğinizin genel havasını korumaya dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu