Hamur İşi Tarifleri

Pofur Pofur Olan Mayasız Yumurtasız Poğaça Tarifi

İkramlık yada kahvaltılık hamur işi tarifi denenmesi gereken hamur işi tariflerinden biri. Bu tarif, mayasız ve yumurtasız poğaça yapmanın temel bir örneğidir. İhtiyacınıza göre malzemeleri değiştirebilir, örneğin sıvı yağ yerine katı yağ yada zeytin yağı kullanabilir veya hamura yeşillikler ekleyebilirsiniz. Bu tarif, kişisel tercihlerinize ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir.

Pofuduk bir poğaça tarifinin ayrıntılı yapılışı sizlerle. Bu hamur işini yaparken içinde olmazsa olmaz olarak bilinen maya ve yumurta kullanılmıyor. Tam kıvamında tutturacağınız mayasız yumurtasız 4 malzemeli poğaça tarifinin ayrıntılı yapılışı, hemen denemeniz için sizlerle. Üstelik öyle çok malzeme ile değil, sadece 4 malzeme ile yapılan bir tarif. Bu poğaça tarifini yaparken mayalanması için saatlerce beklemeyecek, çoğu kişinin tercih etmediği yumurtayı kullanmadan harika bir tarif yapabilirsiniz. Çay saatleri için, okul beslenmesi için yada canınız her tatlı istediğinde bu tarifi yapabilirsiniz.

Pofur Pofur Olan Poğaça Tarifi İçin Malzemeler

  • 2 SU BARDAĞI YOĞURT
  • 1 SU BARDAĞI SIVIYAĞ
  • 3 PAKET KABARTMATOZU
  • 1 TATLI KAŞIĞI TUZ
  • 4.5 SU BARDAĞI UN

Bulamak İçin

 • GALETA UNU

Mayasız Yumurtasız Poğaça Yapılışı

Kolay poğaça tarifi enfes tadı ile favoriniz olacak, iç malzemesini istediğiniz gibi ayarlayacağınız bu tarifin YEMEK AŞKIM kanalına ait Alıntı Türkçe yapılış videosunu izleyerek, hemen deneyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu