Robadan V Yaka Bebek Yelek Nasıl Yapılır?

Robadan V Yaka Bebek Yelek Nasıl Yapılır?
A+
A-

Örgü severler için yakadan başlanan bebek yelek modelini V yelek olarak tek parça örmenin kolay yolunu sizlerle paylaşıyoruz. Robadan V yaka bebek yelek nasıl yapılır öğrenmek isteyenler, adım adım açıklamalı resimler ile kolayca öğrenecekler bu yeleği.

Yakadan başlanan örgülere robadan başlanan örgüler denmekte. Zaten sitemizde bu örgü için değişik roba tekniklerini anlatmıştık ve sizler BURAYA tıklayarak ayrıntılı görebilirsiniz. Bize soruların soruların başında gelmekte Robadan V yaka bebek yelek nasıl yapılır sorusu. Yakadan başlanan ve ön kısımlarında yaprak desenleri ile süslenmiş olan bu V yaka olarak  bedene doğru inen yelek modelini adım adım öğreneceğiniz resimler ile karşınızdayız.

Robadan V Yaka Bebek Yelek Nasıl Yapılır?

Öncelikle örgümüze bebe yününe uygun şiş üzerine, yeleği yapacağınız bebeğin boyun çevresine uygun ilmek atılarak başlanır. Önler için 8 ilmek ayrılır ve tüm ilmekler 3 tor sırası örülür. Sonrasında beden ve kollar ayrılır. Beden ayrılınca arttırma yerleri 1+1 ilmekler ayarlanır. Zaten resimleri incelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.