Yapraklı Tığ Bere Nasıl Yapılır?

Yapraklı Tığ Bere Nasıl Yapılır?
A+
A-

Yapraklarla süslenmiş harika bir bere modeli.  Tığ ile yapılan ve yapılışı ilk bakışta kafa karıştıran bu harika el işi modelini kolayca yapın diye, yapraklı tığ bereyi izleyerek öğrenin diye videolu paylaşıyorum.

Son zamanlarda çok moda olan ponponlu örgülerden biri bu harika bere. Gerçekten çok şık ve yapılışı da o kadar kolay. Tığ ile yapılan bu örgü tekniğini daha önce çarkıfelek bere yapılışında ayrıntılı olarak paylaşmıştık. Geçen sene çok sorulmuştu bu çarkıfelek berenin ayrıntılı yapılışı. Tığ işi olarak yapılan el işi yapmayı severler için, aynı örgü tekniğini kullanarak yapraklarla bezeli bir boyunluk ile takım haline getirilebilecek çok güzel bir bere.

Yapraklı Tığ Bereyi İzleyerek Öğrenin:

Beremize yapacağınız kişinin baş çevresine uygun sayıda zincir çekilerek başlanıyor. İlk olarak tığ ile lastik işi istenilen boyda örülüp, sonrasında yaprak desenleri yapılmaya başlanıyor. Lastik sonrasında ilmek arttırarak berenizi daha dökümlü bir hale getirebilirsiniz. Daha fazla ayrıntılı yapılışı için videoyu seyretmeniz bere yapılışını öğrenmenize yeterli olacaktır. Kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.