Tatlı Tarifleri

Sakız Kıvamlı 10 Dakikada Hazır Tavuk Göğsü Tatlı Tarifi

Tavuk göğsü tatlısı, Türk mutfağından gelen bir tatlıdır. Kendine özgü dokusu ve lezzetiyle diğer tatlılardan ayrılır. İçinde tavuk göğsü, süt, şeker gibi malzemeler yer alır. Bu malzemeler kısık ateşte pişirilir ve püre haline getirildikten sonra vanilya gibi tatlandırıcılar ilave edilir. Daha sonra bu karışım fırınlanarak pişirilir. Fırınlama sonrası üzerine tarçın serpilerek servis edilir. Tavuk göğsü tatlısı, Türk mutfağına özgü bir tatlı olarak dünya genelinde de popüler hale gelmiştir. Tavuk göğsü tatlısı, Türk mutfağında oldukça popüler bir çeşittir. Bazı tavuk göğsü tatlısı çeşitleri şunlardır:

1. Klasik Tavuk Göğsü: Süt, şeker, un, tavuk göğsü, nişasta, tereyağı gibi malzemeler kullanılarak yapılan orijinal tarif.

2. Fırında Tavuk Göğsü: Tavuk göğsü, süt, şeker, nişasta, un gibi malzemeler kullanılarak hazırlanan bir tatlıdır. Fırında pişirilerek üstü hafif yanık lezzeti verilir.

3. İrmikli Tavuk Göğsü: Tavuk göğsü, irmik, süt, şeker, tuz gibi malzemelerden yapılan bir tatlıdır. İrmik kullanımı sayesinde daha yoğun bir kıvama sahiptir.

4. Çikolatalı Tavuk Göğsü: Bu tatlıda, tavuk göğsü tarifi hazırlandıktan sonra içerisine bitter çikolata eklenerek hazırlanır. Çikolata lezzetinin tatlıya eklenmesiyle oldukça lezzetli bir hale gelir.

5. Tarçınlı Tavuk Göğsü: Bu tatlıda da tavuk göğsü tarifi hazırlandıktan sonra içerisine tarçın eklenerek tatlandırılır. Tarçın sayesinde tatlıya farklı bir aroma kazandırılır.

Sakız Kıvamlı Tavuk Göğsü Tatlı Tarifi Malzemeler

  • 1 litre süt
  • 125 gr tereyağı
  • 1 su bardağı tepeleme dolu un
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 paket vanilin

10 Dakikada Hazır Sütlü Tatlı Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: Hilalin Mutfagi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu