Hamur İşi Tarifleri

Sıcak Su İle Kabarmalara Doymayan Yağsız Pişi Tarifi

Çok güzel kabaran ve yağ çekmeden hazırlanan  bu pişi tarifinin yapılış yöntemini sizlerde hemen deneyebilirsiniz. Pişirme yöntemi olarak hamurun yağda kızartılması işlemiyle hazırlanır. Balon pişinin içerisinde un, süt, maya, yumurta, şeker ve tuz gibi temel malzemeler bulunur. Bunların yanı sıra vanilya veya limon kabuğu rendesi gibi aromalar da eklenebilir. Elde edilen hamur yoğrulduktan sonra mayalanması için bekletilir ve ardından parçalara bölünerek elle ya da merdane yardımıyla açılır. Açılan hamurlar yağda kızartılarak altın rengi alıncaya kadar pişirilir. Balon pişi, kabarık ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Sıcak olarak tüketildiğinde içerisindeki hamurun yumuşaklığı ile lezzetli bir tat sunar. Bolca tereyağı ve pekmez veya bal ile servis edilerek daha lezzetli hale getirilebilir. Ayrıca içerisine çikolata, marmelat veya peynir gibi malzemeler eklenerek çeşitli tatlar elde edilebilir.

“Sıcak su ile pişi” genellikle Ege bölgesinde yapılan bir yiyecektir. Hamur yoğrulduktan sonra küçük parçalara ayrılır ve elde şekil verilerek sıcak su içinde pişirilir. Pişirme işlemi genellikle bir tencere veya kazanda yapılır. Pişi genellikle kahvaltıda tüketilir ve üzerine peynir, tereyağı veya bal gibi malzemeler eklenerek servis edilebilir. Bu lezzetli yiyeceği denemenizi tavsiye ederim!

Son günlerin yapılışı en merak edileni ve en çok denenen tariflerden biri olan, inanılmaz kabaran sıcak su pişisi tarifini, eğer siz hala denemediyseniz ve denemek isterseniz, kolayca yapabilin diye ayrıntılı yapılışı ile sizlerleyiz. Bu pişinin sırrı sıcak suda saklı. Çok az malzeme kullanarak hazırlanan ve yaparken çok incelik istemeyen bu çay saati yada kahvaltı sofrası tarifini yapabilirsiniz. İsterseniz bıçak ile değişik kalıplar kullanarak şekilli hamurlar kesebilirsiniz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız bu videoda gösterildiği gibi pişileri bir kase yardımı ile yada bardak yardımı ile kesebilirsiniz. Kesilen hamurları tava içinde ısınan yağın içine atıp, üzerine sürekli sıcak yağ dökerek pişinin kabarıp balon olmasını sağlayabilirsiniz. Çok lezzetli olan ve kesinlikle yağ çekmeyen bu harika hamur işinin ayrıntılı yapılışını, youtube kanalından alıntı videoda izleyerek hemen deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

İnanılmaz Kabaran Sıcak Su Pişisi 2

Sıcak Su İle Kahvaltılık Pişi Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 dolu bardak Kaynar su
  • 2,5 dolu bardak Un
  • 1 kaşık Tuz
  • 1 kaşık toz Seker
  • Bolca Sıvı yağ

Kabarmalara Doymayan Yağsız Pişi Tarifi Yapılışı

Kaynak: Enfes Yemek Tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu