Tatlı Tarifleri

Tam Görsel Şölen Üşengeç Şarlot Pasta Tarifi

Şarlot pasta, genellikle Fransız mutfağına ait olan lezzetli bir tatlıdır. Genellikle dilimlenmiş meyve veya meyve püresi ile birlikte sünger veya bisküvi taban üzerine kat kat yerleştirilen kremalı bir pastadır. Şarlot pastanın çeşitli versiyonları vardır ve mevsimine bağlı olarak farklı meyveler kullanılabilir. Pastanın üstü genellikle pudra şekeri veya taze meyve dilimleri ile süslenir.

Şarlot pasta, hafif ve lezzetli bir tatlıdır ve genellikle özel günlerde veya davetlerde sunulur. Hazırlanması oldukça kolaydır ve herkesin beğenisini kazanabilir. Farklı meyvelerle deneyerek kendi tarifinizi oluşturabilir ya da tariflere göre yapabilirsiniz.

Şarlot tatlısı olarak bilinen üşengeç hanım tatlısını ben çok beğendim ve herkes zorlanmadan yapabilsin diye sizlerleyiz. Yapılışında dankek kullanılan Ve isterseniz büyük pasta olarak, isterseniz bu pasta tarifindeki gibi porsiyonluk pasta olarak yapabilirsiniz. Yapılışında pişirme derdi, ne fırın ile nede ocak ile uğraşma derdi olmadan, dakikalar içinde hazırlanan bu kolay tatlı tarifini deneyen herkes çok sevecek. İçine isterseniz çikolata parçaları isterseniz meyve parçaları kullanabilirsiniz. Kısacık youtube kanalından Alıntı videoda ayrıntılı yapılışını izleyerek herkes deneyebilir. Afiyet olsun.

Üşengeç Hanım Tatlısı Malzemeler

  • 1 hazır pasta
  • 1 tane muz
  • 1 krema
  • Kakao
  • Damla Çikolata

Görsel Şölen Şarlot Pasta Tarifi Yapılışı

Kaynak Youtube: lezzeti_ask

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu