Tatlı Tarifleri

Tam Ölçüde Gerçek Tavuk Göğsü Tatlısı Tarifi

Adı yalancı olan ama lezzeti damak çatlatan ve gerçek olan bu yalancı tavuk göğsü tatlısı tarifinin yapılışı bütün püf noktalarını sizlere sunuyoruz. Emin olun sadece beş dakikanızı harcayarak bu tatlıyı yapabilirsiniz. Hafifliği ile dikkatleri çeken sütlü tatlı tarifi özellikle çocuklar çok sevecek. Çok az malzeme kullanarak kocaman bir tepsi dolusu sütlü tatlı hazırlayabilirsiniz.
Hazırlanan ve pişirilen tatlıyı isterseniz bu tarifte olduğu gibi isterseniz borcam içine dökebilirsiniz yada tek porsiyonluk kaseler içinde hazırlayabilirsiniz. Hazırlanan tatlıyı dilimler halinde kestikten sonra, üzerini süsleyerek ikram edebiliriz.
Hem kolay hem lezzetli ve çok hafif olan bu tatlının yapılışı, Zelihanın Tatlı tuzlu tarifleri youtube kanalından alıntı video ile sizlere sunuyoruz.

Gerçek Tavuk Göğsü Tarifi için Malzemeler

  • tereyağı – 125 gr
  • un – 1 bardak
  • Süt – 1 litre
  • şeker – 1 bardak
  • vanilya – 1 paket

Tam Ölçüde Gerçek Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır?

Tam Ölçüde Gerçek Tavuk Göğsü Tatlısı 2

Tencere içine alınan tatlı malzemelerini karıştırarak pişiriyoruz. Daha sonra makine ile iyice çırpıp pürüzsüz hamur olunca tarifimiz hazırlanmış oluyor.

Tam Ölçüde Gerçek Tavuk Göğsü Tatlısı 3

Hazırlanan tatlı malzemesini bor cam içine döküyoruz ve dinlenmeye bırakıyoruz. Hazırlanan ve dinlenen tatlı dilmlenirken düzgün kesmek için bıçağı sürekli suya batırılarak kesmelisiniz. Sonra süslenerek ikram edilen, çayın yanına tatlının yanına çok yakışan bu tatlıyı deneyecek herekse şimdiden afiyet olsun.

Kaynak: Zelihanın Tatlı tuzlu tarifleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. tavuk göğsü tatlısına , lime lime edilmiş suyu alınmış tavuk etleri konulmuyormu ?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu