Diyetler

Tarçın Diyeti Nasıl Yapılır?

Tarçın Diyeti

İlgili Makaleler

Ünlülerin son zamanlarda hız ile zayıflamasını sağlayan tarçın diyetinin yapılışını ve tarçının faydalarını sizler le paylaşak istedim.  Faydası saymakla bitmeyen tarçın diyetini yaparken istediğiniz saatte bu tarçınlı çaydan içebilirsiniz. Fakat çok abartmamak lazım. Herşeyin olduğu gibi tarçınında fazlası vücuda zararlı. Bir antioksidan olan Tarçın, vücudumuzdaki  iltihaplardan ve stresten arındırıcı özelliğe sahip. vücudumuzdaki bağışıklık sistemi, enerji seviyeleri,kan şekeri seviyesini etkileyen Kortizol seviyesini yükseltiyor.

Tarçın Diyeti ve zayıflamada  kan şekeri seviyesine etki ederek vücuttaki insülini de dengeliyor.

hamile kadınların Çin Tarçını denilen bir Tarçın türünü tüketmemeleri gerekir, bunun nedeni Tarçının bu çeşidi kimyasal zehir içermesidir.

Demlediğiniz çaya, kahvenize  kabuk Tarçın eklemeniz, hem içeceğinize lezzet katacak hem de metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kilo kontrolü için yaygın olarak bilinen bir içecek tarifi olan sıcak çay, bal ve Tarçın karışımı bu Diyette en çok tüketilen içecek. Tarçın ve bal, her ikisi de şifa verici ve antioksidan gıdalar.

 tarçın diyeti Yapılışı;

  • 5-6 adet çubuk tarçını
  • 2 büyük bardak  su ile yaklaşık
  • 10 dk kaynatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu