Hamur İşi Tarifleri

Tek Tek Uğraşmadan Hazır Gibi Yaş Yufka Hamur İşi Tarifi

Hazır yufka almak yerine evinizde yufka yapılışının kolay yöntemini sizlerle paylaşıyoruz. Üstelik bu yöntemi yaparken tek tek yufka pişirmek derdiniz olmayacak. Kolay yapılan ve evde sadece un tuz varsa herkesin yapabileceği bu hamur işi tarifini sizlerde yapıp isterseniz hemen börek tariflerini de kullanabilirsiniz isterseniz buzdolabı poşetine doldurduktan sonra buzluğa kaldırabilirsiniz.
Hem görüntüsü ile hem de yapılış kolaylığı ile herkesin beğenisini toplayacak olan tarifimizi yapmaya hamurumuzu yoğurarak başlıyoruz. Hamur dinlenirken biz de diğer malzemelerimizi hazırlıyoruz. Dinlenen hamurdan koparılan küçük hamur parçalarını açıyoruz. Açılan hamur parçalarını tavanın içine seriyoruz. Bütün katları üst üste seriyoruz. Yufka belirli bir sayıya geldikten sonra yufkayı bir sağa bir sola çevirmek kaydıyla her iki tarafından da pişen yufkalarımızı kenara ara alarak pişirme işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde pişen yufkalar kısacık zamanda kıvama geliyor. Pişiren kişi de hiç yorulmuyor. Dediğim gibi isterseniz hemen yapacağınız hamur işi tariflerinde kullanabileceğiniz, isterseniz buzluğa kaldırıp canınız her istediğiniz zaman börekler de kullanabileceğiniz bu yufka tarifini sizler de kolayca yapabilirsiniz.

Bu günlerde en çok aranan ve en çok yapılan hamur işi tariflerinden biri olan, aylarca bayatlamayan mayasız yufka ekmek tariflerinin en lezzetlisi sizlerle. O kadar lezzetli bir tarif ki aylarca severek yiyeceksiniz. İsterseniz sabah kahvaltı sofraları için, isterseniz yemek yanına yapabilirsiniz. Evde ekmek yapmanın yanında bir değişiklik yapıp yufka ekmeğini evinizde pişirebilirsiniz. Pişen ekmekler bira kurutulup iyice soğuduktan sonra, kilitli poşetlere doldurularak aylarca saklanabilirsiniz.
Sevda’nın Mutfağı kanalında yapılışı o kadar net anlatılmış ki hemen sizlerde evinizde yufka ekmeği yapabilirsiniz. Deneyecek herkese şimdiden afiyet olsun.

Tek Tek Uğraşmadan Hazır Gibi Yaş Yufka Hamur İşi Tarifi 1

Hazır Gibi Yaş Yufka için Malzemeler

  • 5 dolu bardak un
  • 2 kaşık tuz
  • 2,5 dolu bardak su

Kaynak Youtube: Sevda’nın Mutfağı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu