Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri
A+
A-

İnsan Bebeği için her şeyi yapar. Taa Anne karnından başlayarak onu korumak en başta gelir. Bebeğin varlığının öğrenildiği günden itibaren her şeyi özenerek seçilir. Her şeyin en iyisi alınır. Battaniye modelleri yapılırken emekten kaçınılmaz. Bebeğin yatağı yorganı en iyisi seçilirken Tığ işi Örgü bebek battaniye modelleri de sadece yatarken değil küçük bebeklerde kucakta ikin bile kullanılan bir örgü modelidir. Eğer bebeğiniz için hazırlık yapıyorsanız yada bebek görme ziyaretlerinde hediye için ne yapsam diye düşünüyorsanız bu modellere bakmalısınız.

Bebekler için yapılabilecek en güzel örgülerden biridir örgü bebek battaniyesi modelleri. Çiçekli ayıcıklı, ponponlu  battaniye modellerinden yeni modellerinden sizler için bir kaç tane seçtik. Bebek örgülerinde çok yapılan ve en çok aranan el işi modellerinden en yeni modellere bakacak olursan özellikle tığ işi yani dantel yapılan bebek battaniyesi modelleri çok moda. Özellikle katmerli tığ işi çiçek olarak motif halinde iki renk yapılmış modeli, maymun yada ayı şeklindeki motifler ile yapılmış tığ işi bebek battaniyesi,  Son zamanların en moda yatak örtüsü modelinden olan şiş ile yapılan yaprak desenli, dört adet yaprağın bir araya gelmesi ile yapılan bu değişik bebek örgü  modelleri damga vuracak modellerinden.

Motifler ile yapılan ve etrafı kurdele ile süslenen bu kolay bebek battaniyesi beğenilmeyecek gibi değil. Arkadaşımda gördüm yün ip ile örülmüş ve beyaz örgüye şeker pembesi kurdele ile süslenmiş bu battaniyeyi gerçekten görülmeye değerdi. Bebek bekleyenler, hazırlık yapanlar, yada ninelerin torunları için örebileceği harika bir battaniye örneği. İster yapıp satın isterseniz de kullanın. Bebek örgüleri içinde anlatımlı bebek battaniyesi başta olmakta bir çok anlatımlı bebek örgülerini sizler le paylaşıyoruz. Anlatımlı bebek örgüleri içinden tığ ile yapılan motifli anlatımlı bebek battaniyesini sizler ile anlatımlı resimleri ile paylaşıyorum. Bu anlatımlı tığ işi modelden yatak örtüsü de gerçekten çok güzel olur. Özellikle kız bebekler için kullanılabilecek bu anlatımlı tığ bebek battaniye modelini istediğiniz renklerde yapıp istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Kalpli şık mı şık inanılmaz güzel kenar kısımları kurdele ile süslenmiş tığ işi olarak yapılmış kız çocukları için harika bir bebek battaniyesi modeli. Battaniye yapmak istemezseniz örtü olarak yapıp kullanabilirsiniz. örgü bebek battaniye modelleri

Yorumlar

  1. berivan dedi ki:

    bu modelin yapılısını bılıyorsanız yazarsanız sevınıım