Tığ İşi Çocuk Bere Modelleri Ve Yapılışı

Tığ İşi Çocuk Bere Modelleri Ve Yapılışı
A+
A-

Anlatımlı örgülerin içinde tığ işi yapılan örgüler en güzelleri. Tığ ile yapılan örgüler içinde istediğiniz yaştaki kişiye yapabileceğiniz tığ işi çiçeklerle süslenmiş bu bere modeli beğenilmeyecek gibi değil. İster büyük bayanlar ister kız çocukları için yapılabilecek bu değişik bere modeli değişik bir tığ örgü ile yapılmakta. Trabzanlarla yapılan bu değişik şekillerde yapılışı ile yapılmış bu örgü bere modeli anlatımlı resimler ile yapmak isteyenlerin kolayca yapabileceği şekilde anlatılan resimler ile sizler le paylaşıyoruz. Çiçeklerle süslenmiş bu bere modelini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Kurdele ile süslemek gerçekten çok yakışıyor resimli anlatımlı bu tığ işi bere modelinde.

Çiçekli Çanta Bere Modeli

İki ters iki düz örgü ile tek parça örülen beremizin üst kısımlarını çanta şeklinde büzüyoruz. Bir ip yaparak bağladığımız berenin uç kısımlarına yapacağımız çiçekler ile değişik ve şık hava verirken bereye uç kısımlarını ise tığ ile süslüyoruz. Aynı şekilde atkısını da yaparak takım yapabilirsiniz.

Çocuk Atkılı Bere Yapımı

Atkısı 30 ilmek ile, şapkası ise 66 ilmek ile başlanan 3 -4 yaşındaki çocuk için uygun bu değişik ve kullanışlı atkılı şapkanın yapılışını ayrıntılı hem şema ile hemde adım adım yapılışını anlatan resimler ile, kolayca yapabilmeniz için sizlerle paylaşıyorum. Çocuklar için kullanışlı be çocukları rahatsız etmeyecek şekilde olan bu değişik be kullanışlı atkılı şapkayı isterseniz ilmek sayısını arttırarak büyükler için, ister kız isterseniz de çocuklar için yapabilirsiniz. buna benzer bir çok örnek yapmıştı. Çocuklarınızı soğuktan tam koruyacak bu değişik atkılı bere modelinin çocuk boyunu çocuklarınıza yapabilirsiniz.

Kulaklıklı Çilek Çocuk Beresi Yapılışı

Kış geldi çocuklar için atkılar bereler özellikle kulaklık bere modelleri yine gündeme oturdu. bu kışın Amerika’da çok moda olan bu çilekli kulaklıklı bere modelini sizler le paylaşmak istedim. Tığ işi olarak yapılan bu bere için kalınca bir yün seçmelisiniz. Tepeden orta kısımdan başlanan bu bere için yapacağınız çocuğun kafa ölçülerine göre olan genişlikte ve uzunlukta yapacağınız kolay ve şık bir çocuk kulaklıklı bere modeli.

Tunus İşi Kulaklıklı Bere Modeli

Tunus işi olarak bilinen uzun tığ ile yapılan genelde göçmenlerin kullandığı bu değişik örgüden yapılan çok örgü görmüştüm. Özellikle çocuk hırkaları benim en çok beğendiğim modellerdir. Çocuklar için yapılmış kulaklıklı koruyucu ve istediğiniz deseni yapabileceğiniz harika bir çocuk bere modeli bu. tığ ile tunus işi bere modelinin de yapılışını sitemizde bulabilirsiniz,

Tığ İşi Motifli Çocuk Beresi Modeli

Tığ ile yapacağınız yedi tane çiçek yada yedi tane motifin birleşmesin ile oluşan yedi çiçekli bere çok kolay bir yapılışa sahip. Hem büyükler hemde küçükler için yapacağınız bereyi yapacağınız kişiye göre çiçek sayısını azaltarak yada artırarak yapabilirsiniz.

Tığ İşi Atkılı Bere Takımı

Tığ ile yapılan bu atkı bere modelini gerçekten çok beğendim. Tığ ile trabzan olarak yapılan bu değişik tığ örgü yapılışı gerçekten inanılmaz hoş duruyor. İkili trabzan olarak yapılan berenin yanına yapılan bu gülü isterseniz boncuk yada kurdele ile süslemeyi yapabilirsiniz.

Çiçekli Çocuk Beresi

Ben çok beğendim, insanın içini açıyor. Sizlerle de paylaşmak istedim. İstediğiniz renkte sizde kendi bereniz yapabilirsiniz. Tığ . 3 kullanıyoruz. Sarı iple 5 zincir çekilip kapatılır. 18 tane ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. Her ilmeğe çift batılıp ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. 1 ilmeğe tek, 1 ilmeğe çift batılarak ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilir. Aynı yuvaya 3 tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilip, 1 ilmek atlanır, sonraki ilmeğe 3 tane ikili trabzan yapılır. Bu şekilde sıra sonuna kadar örülür. Sonraki sıralarda iki zincir çekilen boşluğa 3 tane ikili trabzan yapılır. Araya hep 2 zincir çekilir. Bu şekilde bir boş bir dolu olarak 9 sıra örülür. Beyaz iple 7 sıra sık iğne yapılır.

Kullanışlı Çocuk Tığ Bere Yapılışı

Birbirinden değişik bere modelleri var ama bu bere tam uzun saçlılar için. Özellikle çocuklar saç açıkken bere kullanamazlar elleri hep yüzünde saçında olur. İşte bu değişik tepeden açık bere bu sorunu ortadan kaldıracak. Büyüklerinde çok beğenerek kullanacaklarından eminim bu değişik tepeden açık bereyi.

Tığ İşi Çiçekli Şapka Yapılışı

Tığ ile örülen bu bere şapka modelini ister büyükler isterse de çocuklar için örülebilir. Değişik bir örnekler örülen bu şapka modelinin yapılışını resimlerde ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. İstediğiniz renklerde yapabilir çiçek kurdele ile süsleyebilirsiniz. Tığ işi çiçekli şapka modellerinin en güzeli ve sakallı ip ile yapılan harika bir model

Ayıcıklı Çocuk Bere Yapılışı

Çocuk örgülerinde yapılan değişik ve şık örgüler hayvanlı bere modelleri çok hoş ve çocukların dikkatini çekiyor. Bere modellerinden yani çocuk bere modellerinden en değişik ve güzel olan tilki şeklindeki bu değişik bereyi çocuklarınız için şiş ile örerek yapabilirsiniz.

Kasket Çocuk Şapkası Yapılışı

İster büyükler ister küçükler için yapabileceğiniz bu değişik ve şık kasket bere modelini çok beğendim. Kasket bere yapmayı bilmiyorsanız tığ ile yapılan bu değişik ve şık kasket berenin yapılışını anlatan resimleri de sizler le paylaşıyorum.

 

Üç Güllü Bere Yapılışı

Üç güllü BereGüllü berenin yapılışını sizlerle de paylaşmak istedim. Hem basit hemde çabuk yapılan şık örneklerden birini daha. Bere şapkayı farklı renklerde yapıp çiçeklerini de ayrı renkte yaparak daha da değişik bir hava katabilirsiniz. kolay ve şık çalışmalardan olan bu üç çiçekli berenin yapılışı kolay duruşu ise çok şık.
Bu değişik ve farklı beremizin yapılışına gelince:
27 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Bundan sonraki sıralarda trabzan yapılırken, örgünün bize bakan tarafından, alt sıradaki her bir trabzanın sağından batıp, solundan çıkılarak ikili trabzan yapılır.
– Orta kalınlıkta yün ve
– 3 no tığ ile yapıyoruz.
Bu şekilde 14 sıra örülür.
Bereyi tamamlamak için;
Örülen parçanın 3 tarafından ilmek alınarak, aynı örgü tekniği kullanılarak 16 sıra ikili trabzan yapılır.
Açıkta kalan yeti sık iğne ile topluyoruz ve üzerine üç tane gülümüzü dikiyoruz.

Ponponlu Değişik Yıldız Bere Yapılışı

Değişik yıldız örnek yapılışı ve ponponlu yıldız şapkanın yapılışını şemalı anlatım ile, aşama aşama resimli anlatımı ile paylaşıyorum sizlerle. Bu değişik yıldız örneğinin yapılışını sadece bere, şapka yapılışında değil istediğiniz bütün örgülerde kullana bilirsiniz. İstediğiniz yapabileceğiniz şapka, bere modelini ister kendinize göre isterseniz çocuğunuz için örebilirsiniz.

Simli Bere Modeli:

Simli ip ile tığ ile dantel olarak yapabileceğiniz değişik ve şık bere modelinin yapılışı gerçekten çok şık. Tığ ile tek parça halinde yapılan bu derenin atkıdan da yaparak harika bir atkı bere modeline sahip olabilirsiniz.

Tilki Atkılı Bere Yapılışı:

Hem atkı hem bere olarak yapılmış beresindeki kulak ayrıntısı ve atkının uç kısmındakı beyaz tilki havası verilmesi ile gerçekten çok şık ve çok kolay bir atkılı bere modeli. Özellikle çocukların çok beğeneceği atklı tikli bereyi tek parça olarak örüyorsunuz.Kış ayının gelmesi ile birlikte bere ve şapka modelleri her yerde sitemizde de birçok değişik ve farklı bere modellerini sizler le paylaştım. Bu değişik bere modellerinin yanında atkı modellerinden en kolay ve en farklı modellerden olan tikli atkının yapılışını sizler le paylaşıyorum.

Gemili Çocuk Şapka Yapılışı:

Tığ işi olarak istediğiniz renklerde yapacağınız gemi şapkayı ister kasketli isterseniz sade yani bere şeklinde yapabilirsiniz. Büyüklüğüne ve rengine sizin karar vereceğiniz gemili şapkanın yapılışını adım adım anlatan resimleri de sizler le paylaşıyorum.

Yeni Sezon Çocuk Bereleri:

Yeni sezon çocuk bere modellerinden 2014 bere modellerinden en yeni modelleri sizlerle de paylaşıyorum Yeni sezon en yeni bere modellerinden en güzellerini sizler de yapmak isterseniz resimleri takip ederek yapabilir, çiçek yada kurdela ile süsleyebilirsiniz.Birbirinden değişik çocuk bere modellerinden seçtim sizler için.Eşekli bereden kurbağa lı bereye kadar birbirinden değişik bere şapka modellerini eminim sizde çok beğeneceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.