Bebek - Çocuk Yelek Modelleri

Yakadan Başlanan Üçgen Yelek Modeli

Yakadan başlanan yani robalı yelek örneklerinin en güzellerinden olan üçgen yeleğin yapılışı ile karşınızdayız. Bu yakadan başlanan üçgen yelek modelindeki ölçüler 4 yaş için uygundur.

Filiz Çelen hanımın el emeği bu harika bebek örgüsü. Filiz hanım yakadan başlanan üçgen yelek modeli üzerinde pirin örneğini uygulamış ve bu model yeleğe çok yakışmış.  Üçgen bebek yeleğini yaparken çok sorulan soruların başında üçgen kısmının nasıl yapıldığı gelmekte.

Yakadan Başlanan Üçgen Yelek Yapılışı:

Bu yelekte en önemli ayrıntı bu yelekte 5 arttırma yeri olması. Yakadan Başlamalı Üçgen Yelek modeline, 4 yaş için yakadan 90 ilmek ile başlanır. Pat için 8 ilmek, 17 ilmek, + 17 ilmek +17 ilmek + 17 ilmek ve 8 ilmek pat olarak ayrılma yapılmakta. 6 ilmekte ayrılma yerlerinde yapılan arttırma sayısı oluyor. Sadece ön yüzde arttırma yapılıyor. Kol istenilen boya gelinde kesilecek. Yeleğin beden kısmı biteme kadar arttırmaya devam edilmeli.

Yani:

90 ilmek basla, 8 sıra haroşa ör, 8 ilmek pat  ve 1  artır 17 ilmek ör, bir dola 2 ör bir dola 17 ilmek ör 1 dola 2 ör 1 dola 17 ilmek ör  1 dola 8 pat ör şeklinde örgüye başlanıp örnek dökümü yapılmakta. Etek ucu ise arttırma yapılmadan örülmekte. sipariş için Filiz Çelen hanıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu